Skoki do wody - PŚ: triumf Wolframa na zakończenie
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4..0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 06.05.2021, 14:44

Na zakończenie zawodów Pucharu Świata w Tokio rozegrano półfinał oraz finał rywalizacji mężczyzn na trampolinie trzymetrowej. Ostatecznie najlepszy okazał się Martin Wolfram z Niemiec.

Najpierw panowie zmierzyli się w osiemnastoosobowym półfinale, w którym podobnie jak w eliminacjach zwyciężył Daniel Goodfellow. Brytyjczyk tylko po drugiej kolejce skoków nie był na prowadzeniu. Drugiego Rodrigo Diego Lopeza wyprzedził o ponad 15 punktów, a na trzeciej pozycji uplasował się Martin Wolfram. Przed rozpoczęciem finału za głównego faworyta uważano Goodfellowa, ale ten w nim zawiódł. Brytyjczyk prowadził po trzech seriach skoków, lecz w kolejnych słabo wykonał  2 1/2 salta w przód z 3 śrubami w pozycji łamanej oraz 3 1/2 salta w tył w pozycji kucznej, co ostatecznie dało mu piąte miejsce. W całych zawodach triumfował Martin Wolfram, pomimo tego, że tylko raz jego próba była najlepsza w serii. Jednak dzięki równym skokom przypieczętował zwycięstwo, prezentując 2 1/2 salta w przód z 2 śrubami w pozycji łamanej. Drugie miejsce w finale ze stratą 6.50 punktu zajął James Heatly. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast Alexis Jandarn. Francuz na trzecie miejsce wskoczył dopiero w ostatnim skoku, gdy wykonał podobnie jak Wolfram 2 1/2 salta w przód z 2 śrubami w pozycji łamanej. Polacy Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek dzień wcześniej odpadli w eliminacjach, przez co stracili szansę na olimpijską przepustkę.