Koszykówka - LM: San Pablo Burgos obroniło tytuł

• Data publikacji: 09.05.2021, 20:15

Hereda San Pablo Burgos obroniło tytuł w koszykarskiej Ligi Mistrzów podczas turnieju finałowego w Niżnym Nowogrodzie. W finale zespół z Hiszpanii wygrał z Pinarem Karsiyaka.

Turniej finałowy Final 8 tegorocznej edycji Ligi Mistrzów został rozegrany w Niżnym Nowogrodzie. W pierwszym ćwierćfinale gospodarze zmierzyli się z Casademontem Saragossa. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando rosyjskiej drużyny. W trzeciej kwarcie goście odskoczyli na dziewięć punktów i przewagę utrzymali do samego końca. Ekipa z Niżnego Nowogrodu nie dawała za wygraną, ale już po raz trzeci w tym sezonie przegrali z hiszpańską drużyną. Tym razem 78:86. Aż 26 punktów dla Saragossy rzucił Dylan Ennis. Jedynie w ćwierćfinale numer dwa nie grała żadna hiszpańska ekipa. Turecki Pinar Karsiyaka wygrał 84:73 z czeskim ERA Nymburk. Kilka minut przed końcem było tylko 72:71 dla Pinaru, który zapewnił sobie półfinał w samej końcówce, dzięki dobrej obronie i celnym rzutom za trzy punkty.

Kolejny mecz 1/4 finału zakończył się dogrywką. Dzięki świetnej skuteczności w rzutach za trzy Lenovo Teneryfa prowadziło do przerwy 48:38 z SIG Strasburg. W trzeciej kwarcie od stanu 44:54 francuski zespół zdobył 11 punktów z rzędu i doprowadził do wyrównanej gry. Po 40 minutach było 73:73 i doszło do dogrywki, w której Strasburg triumfował 15:13. Teneryfa okazała się być jedynym hiszpańskim zespołem, który odpadł już w ćwierćfinale. Hereda San Pablo Burgos wygrała 86:77 z Hapoelem Holon. Z wyjątkiem kilka minut w drugiej kwarcie obrońcy tytułu mieli inicjatywę na boisku przez całe spotkanie. Vitor Benite rzucił 26 punktów.

Wyniki ćwierćfinałów:

Niżny Nowogród - Casademont Saragossa 78:86 (28:23, 14:18, 16:25, 20:20)
ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka 73:84 (24:22, 17:16, 14:18, 18:28)
Lenovo Teneryfa - SIG Strasburg 86:88 (16:14, 28:20, 12:23, 17:16, 13:15)
Hapoel Holon - Hereda San Pablo Burgos 77:86 (19:24, 20:11, 15:25, 23:26)

W pierwszym półfinale Casademont Saragossa zmierzyła się z Pinarem Karsiyaka. Pierwsza kwarta należała do tureckiej drużyny, która prowadziła 29:17. Pinar utrzymywał prowadzenie także w drugiej części meczu i do przerwy wygrywał 43:33. W trzeciej kwarcie Casademont odrobił straty i tym samym emocje były coraz większe. W końcówce ciężar gatunkowy rywalizacji lepiej utrzymał zespół z Turcji, który wygrał 84:79. Dla zwycięzców 24 punkty zdobył Sek Henry. Półfinał dzień po ćwierćfinale rozegrali Hereda San Pablo Burgos i SIG Strasburg. Po pierwszej kwarcie niespodziewanie było 25:15 dla francuskiej drużyny. San Pablo Burgos przejęło inicjatywę dopiero pod koniec trzeciej odsłony spotkania. Obrońcy tytułu nie dali sobie odebrać finału i zwyciężyli 81:70. Po 16 punktów rzucili Vitor Benite i Jasiel Rivero.

Wyniki półfinałów:

Casademont Saragossa - Pinar Karsiyaka 79:84 (17:29, 16:14, 27:14, 19:27)
Hereda San Pablo Burgos - SIG Strasburg 81:70 (15:25, 22:18, 26:14, 18:13)

W finale spotkały się Hereda San Pablo Burgos i Pinar Karsiyaka. Spotkanie, chociaż nie stało może na najwyższym poziomie, to było bardzo wyrównane. Żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć większej przewagi. Dopiero na koniec trzeciej kwarty ekipa z Burgos odskoczyła na siedem punktów - 46:39. Jak widać, wynik meczu był bardzo niski. Na początku czwartej części gry Pinar odrobił straty i doprowadził do wyrównanej końcówki. W niej turecki zespół popełnił więcej błędów od rywali i przegrał 59:64. San Pablo Burgos obroniło tytuł sprzed roku. W finale 17 punktów dla Pinaru zdobył Amath M'Baye, a 15 dla Burgos rzucił Vitor Benite. W meczu o trzecie miejsce Casademont Saragossa wygrał 89:77 z SIG Strasburg.