Tenis - ATP Madryt: ćwierćfinałowa porażka Kubota
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 07.05.2021, 15:09

W ćwierćfinałowym meczu podczas turnieju w Madrycie, Łukasz Kubot w parze z Wesleyem Koolhofem przegrali z chorwackim duetem - Nikola Mektic i Mate Pavic. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne było rozegranie decydującego seta, w którym lepsi okazali się wyżej notowani zawodnicy.

Początek spotkania należał do faworyzowanych Chorwatów. Mate Pavic i Nikola Mektic sięgnęli po jedyne przełamanie w tej części meczu i pierwszą partię zapisali na swoje konto. W drugiej odsłonie tego pojedynku, będący w znakomitej formie Chorwaci zaczęli ustępować bardziej doświadczonej parze. W gemie numer dziesięć, to polsko-holenderska stanęła przed szansą zamknięcia tego seta. Wtedy do głosu ponownie doszli wyżej notowani rywale. Ostatecznie o losach trzeciej partii zadecydował tie-break, który od samego początku przebiegał pod dyktando Kubota i Koolhofa, którzy wyrównali stan meczu.

Awans do półfinału zawodów w stolicy Hiszpanii rozstrzygnął się w super tie-breaku. W tej części meczu za ciosem poszli Polak z Holendrem i bardzo szybko objęli prowadzenie. Niestety w decydującym momencie od stanu 7:5, Kubot oraz Koolhof przegrali pięć punktów z rzędu, a awans do najlepszej czwórki turnieju powędrował w ręce chorwackich tenisistów. Polsko-holenderski duet w decydującym secie przegrał trzy piłki przy swoim podaniu, z czego dwukrotnie popełniał podwójny błąd serwisowy.

Nikola Mektic/Mate Pavic (CRO/CRO)[2] - Łukasz Kubot/Wesley Koolhof (POL/NED)[7] - 6:3, 6:7(4), 10:7