Beach handball - MŚ: porażka Polek z Hiszpankami

• Data publikacji: 27.07.2018, 18:09

Reprezentantki Polski przegrały 0:2 z Hiszpankami na koniec drugiej fazy grupowej na mistrzostwach świata w piłce ręcznej plażowej w Kazaniu. Polki w ćwierćfinale zagrają z Rosjankami.

Mecz Polek z Hiszpankami był meczem na szczycie grupy. Pierwszego seta polskie zawodniczki rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 6:0. Rywalki jednak błyskawicznie zdobyły 10 punktów z rzędu i objęły prowadzenie. W końcowej części pierwszego seta Hiszpanki kontrolowały sytuację na boisku i wygrały 19:16. Początek drugiej części gry był wyrównany. W końcu reprezentantki Hiszpanii wyszły na czteropunktowe prowadzenie 10:6. Hiszpańskie szczypiornistki utrzymały przewagę do końca seta, w którym triumfowały 20:16. Hiszpanki sięgnęły po zwycięstwo w dwóch setach. Najskuteczniejsza z hiszpańskiej drużynie była Maria Batista Portero, która zdobyła aż 20 punktów. Alicja Ślęzak i Iwona Niedźwiedź zdobyły po 12 punktów. Paulina Sowa zakończyła mecz z dorobkiem 6 punktów, a Kinga Jakubowska z dorobkiem 2 punktów.

Polki zajęły trzecie miejsce w grupie z dorobkiem 6 punktów. Grupę z kompletem punktów wygrały Hiszpanki. Drugie Greczynki wywalczyły również 6 punktów. W ćwierćfinale reprezentantki Polski zagrały z Rosjankami, które zajęły drugie miejsce w drugiej grupie, którą wygrały Brazylijki. W 1/4 finału Brazylijki zmierzą się z Paragwajkami, Greczynki z Norweżkami, a Hiszpankami z Dunkami.