PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 07.05.2021, 21:28

W jednym z najciekawszych weekendowych spotkań PKO Ekstraklasy zobaczymy starcie drużyn z czołówki tabeli. Zagłębie Lubin zajmuje obecnie szóste miejsce, ale do czwartej pozycji, która daje awans do europejskich pucharów Miedziowi tracą zaledwie punkt. Pogoń z kolei na pewno skończy sezon na "pudle", ale cały czas ma szansę na wicemistrzostwo. Portowcy są za Rakowem o jedynie dwa "oczka" i mają w zanadrzu pojedynek z bezpośrednim rywalem w ostatniej kolejce. Oba zespoły nie mogą sobie więc pozwolić dzisiaj na wpadkę, aby zrealizować swoje plany na końcówkę sezonu. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1

Relacja na żywo

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Dziękujemy, że śledziliście z nami to ciekawe spotkanie. W poniedziałek zapraszamy na kolejny LIVE, tym razem ze spotkania Raków Częstochowa - Piast Gliwice, które może wiele wyjaśnić w układzie tabeli przed ostatnią kolejką

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Zagłębie też nie może być zachwycone. Wygrana Piasta w ten weekend definitywnie odbierze im szanse na europejskie puchary

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Jeżeli Raków Częstochowa wygra swoje spotkanie w tej kolejce zapewni sobie wicemistrzostwo, a Pogoń będzie musiała zadowolić się trzecim miejscem

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Ani Zagłębie, ani Pogoń na pewno nie są zadowolone z tego wyniku. Pierwsza połowa należała do gości, ale w drugiej to gospodarze zaprezentowali się lepiej

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - W ostatnich minutach Pogoń próbowała zagrozić dośrodkowaniami Kurzawy i Smolińskiego, a Zagłębie wrzutką Chodyny. Żadna z tych akcji nie przyniosła jednak skutku i wynik pozostał remisowy

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Koniec spotkania!

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Chodyna z żółtą kartką

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Kucharczyk znajdował się w dobrej okazji do dośrodkowania w pole karne, ale wybrał uderzenie na bramkę. Było ono jednak bardzo słabe i przewidywalne dla Hładuna

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Na boisko wchodzi jeszcze Sypek za Szysza

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Trzy dodatkowe minuty doliczył sędzia

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Nic nie było. Malec się podnosi, a piłkarze kontynuują grę

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Zamieszanie na boisku. Malec leży w polu karnym rywali. Czy sędzia VAR dopatrzy się rzutu karnego?

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Ostatnie minuty na boisku w Lubinie. Obie ekipy nastawione na atak. To może skończyć się bramką nawet w ostatnich sekundach spotkania

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Ratajczyk zmarnował znakomitą sytuację! Szysz świetnie zagrał pomiędzy obrońców, ale napastnik Zagłębia uderzył obok bramki

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Coraz bardziej bezpośrednia gra obu ekip. Nikt nie chce popełnić błędu w wyprowadzeniu piłki z obrony, więc widzimy sporo podań z pominięciem drugiej linii

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Starzyński nie ma już dzisiaj sił. Za niego pojawia się Poręba

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Goście wpuszczają na boisko kolejnych graczy. Zahovic za Benedyczaka, a Frączczak za Kowalczyka

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Kontra Zagłębia, Chodyna zamiast szukać kolegów do rozegrania zdecydował się na strzał z daleka, ale wysoko nad bramką

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Szysz dobrze dogrywa w pole karne, ale w wielkim zamieszaniu to jednak obrońcy wybijają piłkę

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Strzał Kowalczyka z 16. metra, ale w sam środek bramki i Hładun łapie piłkę w "koszyczek"

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Kosta Runjaic przeprowadza zmiany. Drygas i Smoliński za Dąbrowskiego i Matę

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Starzyński znowu znajduje dośrodkowaniem Podlińskiego, lecz tym razem napastnik uderzał niecelnie

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Remis nie urządza żadnej z drużyn. Obie ekipy będą musiał ruszyć do ataku w ostatnich 17 minutach spotkania

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - Starzyński świetnie dośrodkował z prawej strony boiska z rzutu wolnego. Tam, w ogóle niepilnowany Podliński wyskoczył do główki i umieścił precyzyjnie futbolówkę w siatce. Stipica wychodził z bramki, ale nawet gdyby został na linii prawdopodobnie nie obroniłby tego strzału

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 - GOL DLA ZAGŁĘBIA! PODLIŃSKI!

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Podstawski wchodzi na boisko w miejsce Kozłowskiego

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Ostatnie minuty to sporo niedokładności z obu stron. Na boisku widzimy mniej dynamiki niż w pierwszej połowie. Pogoń nie tworzy groźnych szans, ale kontroluje poczynania rywali, aby obronić korzystny wynik

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Żubrowski kończy swój dzisiejszy występ. Za niego na boisku pojawia się Łakomy. Schodzi też Drazic. W jego miejsce Ratajczyk

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Szysz niebezpiecznie uderza z dystansu, piłka po rykoszecie jednak omija słupek Stipicy

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Pogoń potrzebowała 15-stu minut na wejście w drugą połowę. Po początkowej przewadze gospodarzy sytuacja zaczyna się zmieniać w drugą stronę

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Kurzawa miękko dograł do Kowalczyka w polu karnym, a ten próbował uderzyć w kierunku dalszego słupka. Wyszło z tego dośrodkowanie, ale zabrakło partnerów do wykończenia akcji

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Michał Kucharczyk z próbą strzału, ale ta wylądowała na aucie

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Starzyński dobrze dośrodkowuje na głowę Balicia, ale strzał poszybował ponad bramką

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Zagłębie nadal prowadzi grę w drugiej połowie. Póki co brakuje im dokładności w końcowej fazie akcji, ale coraz częściej znajdują się pod bramką rywali co może w końcu przynieść efekty

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Dąbrowski traci piłkę tuż przed własnym polem karnym, piłka trafia do Benedyczaka, ale napastnik zamiast szybko oddać strzał zagubił się w dryblingu

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Zagłębie chce ruszyć większą ilością graczy do ataku, ale przez to zostawiają więcej miejsca Pogoni na kontrę. Goście już raz próbowali szybko przedostać się pod bramkę Hładuna, ale zabrakło dokładnego ostatniego podania

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Kozłowski efektownie rozpoczyna drugą połowę. Ruletka a'la Zinedine Zidane w środku pola.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Rozpoczynamy drugą połowę!

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Zagłębie bez celnego strzału w pierwszej połowie. Czy w drugiej części spotkania gospodarze wrócą do gry o trzy punkty? Za chwilę piłkarze wyjdą na boisko

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Na drugą połowę zapraszamy za kilkanaście minut

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Początek spotkania zdecydowanie należał go gości. Bramka co prawda była dość przypadkowa, ale Pogoń zasłużyła na prowadzenie. Zagłębie potrzebowało trochę czasu na wejście w mecz i dopiero pod koniec pierwszej połowy zaczęli częściej pojawiać się na połowie rywali.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Piotr Lasyk nie dolicza dodatkowych minut i zaprasza piłkarzy do szatni na przerwę

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Pogoń już zdecydowanie czeka na gwizdek arbitra kończący pierwszą połowię. Zagłębie gra z minuty na minutę coraz lepiej

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Coraz częściej przy piłce znajduje się Filip Starzyński, a to automatycznie przekłada się na ciekawsze akcje Miedziowych na połowie rywala

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Obrońcy Zagłębia są bardzo dobrze kryci w momencie rozpoczynania gry przez Hładuna. Młody bramkarz musi więc zagrywać długie piłki, a przed chwilą jedno z takich zagrań zostało świetnie przejęte przez Portowców i niewiele brakowało do dobrej okazji Pogoni

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Drazic świetnie dośrodkował w pole karne do Podliśkiego. Ten nie trafił w piłkę, a za jego plecami zabrakło kolegi z drużyny, który mógłby zamknąć akcję

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Goście nadal prowadzą grę. Zagłębie po przejęciu nie potrafi wymienić kilku podań na połowie rywali

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Żółta kartka dla Kruka

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Pogoń próbuje się odgryźć. Kozłowski świetnie minął rywali na skrzydle i centymetry dzieliły Benedyczaka, aby dostawił nogę do płaskiego dośrodkowania w pole karne

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Dobre minuty gospodarzy. Koronkową akcję mógł wykończyć Podliński lub Bashkirov, ale panowie nie mogli się zdecydować i postanowili wpaść na siebie marnując dobrą okazję

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - W końcu dobra akcja Zagłębia. Szysz odważnie zaatakował prawą stroną boiska i po ziemi zagrał w pole karne do Podlińskiego. Jednak na posterunku był Zech, który w ostatniej chwili przeszkodził młodemu napastnikowi w oddaniu strzału. Póki co, to była najgroźniejsza akcja Miedziowych

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Świetny strzał Benedyczaka! Hładun z największym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Kolejny rzut rożny dla Portowców. Znowu jednak bez strzału

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Spokojniejsze minuty w Lubinie. Goście utrzymują się przy piłce, ale brak konkretów z przodu

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Starzyński pozostawiony bez krycia na 18. metrze. Były reprezentant Polski zdecydował się na strzał po ziemi, ale ten został zablokowany

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Pogoń próbowała rozegrać stały fragment gry kombinacyjnie, ale obrońcy zorientowali się dość szybko i oddalili zagrożenie od własnej bramki

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Kucharczyk dobrze dośrodkowuje w pole karne Zagłębia, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Podliński próbował się "siłowo" wbić przed obrońców, ale został podwojony i wypuścił piłkę poza pole gry

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Pogoń nadal w natarciu. Portowcy bardzo dobrze rozgrywają piłkę kombinacyjnie w okolicach pola karnego Zagłębia

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - Po dośrodkowaniu Kurzawy w pole karne Hładun i Crnomarkovic zderzyli się, a piłka wylądowała pod nogami Michała Kucharczyka, który bez problemu umieścił ją w pustej bramce

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 - GOL DLA POGONI! KUCHARCZYK!

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:0 - Portowcy nie stworzyli jednak zagrożenia. Pogoń znowu w posiadaniu piłki

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:0 - Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Do piłki podchodzi Dąbrowski

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:0 - Teraz zamiana. Tym razem to Pogoń w ataku pozycyjnym. Faulowany Kowalczyk, ale bez kartki dla rywala

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:0 - Zagłębie przejęło piłkę, ale póki co rozgrywa ją na własnej połowie

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:0 - Pogoń odważnie zaczyna. Odgwizdany spalony już w pierwszej minucie

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - Piłka poszła w ruch. Gramy!

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - Piłkarze wychodzą już na boisko, za chwilę początek meczu

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Piotr Lasyk

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - W ostatnim meczu tych drużyn w grudniu, Pogoń wygrała u siebie 1:0 po przepięknej bramce Michała Kucharczyka.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - Zagłębie musi wygrać, żeby zachować szanse na czwartą lokatę przy niesamowitym ścisku na miejscach 4-8 w tabeli. Ta daje w tym sezonie awans do europejskich pucharów. Pogoń tych pucharów jest już pewna. Ale samo podium dla Portowców to mało. Mają dwa punkty straty do Rakowa i bezpośredni mecz w następnej, ostatniej kolejce. Aby zachować szanse, muszą wywieźć dzisiaj z Lubina trzy punkty.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - Znamy składy. Zagłębie Lubin: Hładun - Chodyna, Kruk, Crnomarkovic, Balic - Żubrowski, Bashkirov - Szysz, Starzyński, Drazic - Podliński. Pogoń Szczecin: Stipica - Stolarski, Zech, Malec, Mata - Dąbrowski - Kucharczyk, Kozłowski, Kowalczyk, Kurzawa - Benedyczak

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - Początek naszej relacji chwilę przed 20:30