Ligue 1: show Buraka Yilmaza! Lille zmierza po mistrzostwo

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 07.05.2021, 22:53

W 36. kolejce Ligue 1 zawodnicy Lille pokonali zespół Lens 3:0. Bramki dla gości zdobyli Burak Yilmaz i Jonathan David. Już tylko dwa mecze dzielą podopiecznych Christophe'a Galtiera od zdobycia mistrzostwa Francji.

Les Dogues rozpoczęli to spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Już w pierwszej minucie przedostali się w pole karne Lens i od razu stworzyli zagrożenie. Jonathan Bamba został sfaulowany przed linią szesnastego metra i arbiter nie miał żadnych wątpliwości - wskazał na przysłowiowe wapno. Burak Yilmaz nie pomylił się z jedenastki i zdobył czternastego gola w bieżącym sezonie. Po objęciu prowadzenia Lille cały czas nacierało na bramkę rywali, ale nie potrafiło się przedrzeć przez blok defensywny Les Artésiens. Gospodarze zareagowali dopiero w piętnastej minucie, jednak próba Seko Fofany nie mogła zaskoczyć Mike'a Maignana. W kolejnej fazie meczu Lens odzyskało kontrole nad przebiegiem gry, ale w 35. minucie wydarzył się przełomowy moment. Clement Michelin otrzymał drugą żółtą kartkę, przez co musiał udać się do szatni i znacząco osłabił swój zespół.

Piłkarze Lille natychmiast skorzystali z przewagi jednego zawodnika. Boubakary Soumare przejął futbolówkę w środku pola, a ta powędrowała pod nogi Buraka Yilmaza. Turek zdecydował się na uderzenie z dystansu ze słabszej nogi i przymierzył idealnie, wprost w górne okienko bramki Jeana-Louis Leci. Prawdziwe cream della cream! Druga połowa opierała się na głębokim bronieniu przez zespół Lens i wyczekiwaniu na kontratak, który mógłby wskrzesić nadzieję w ich szeregach. Do takiej sytuacji jednak nie doszło, a goście nie mieli litości. W 60. minucie Jonathan David wykorzystał zamieszanie pod bramką przeciwnika i bezproblemowo umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie trzy punkty powędrowały na Stade Pierre-Mauroy. Lille, mając jeden mecz przewagi, posiada cztery punkty więcej niż drugie PSG. Paryżanie rozegrają swoje spotkanie w niedzielę o 21:00. Ich rywalami będzie drużyna Rennes.

RC Lens - Lille OSC 0:3 (0:2)

Bramki: 4' 40' Yilmaz, 60' David

Lens: Leca - Michelin, Bade, Fortes, Gradit, Clauss (67' Boura) - Fofana (85' Costa), Doucoure (85' Mauricio), Cahuzac - Ganago (73' Kalimuendo), Kakuta (73' Sotoca)

Lille: Maignan - Mandava, Botman, Fonte, Celik (75' Pied) - Bamba, Soumare, Xeka (85' Bradaric), Luiz Araujo (67' Ikone) - Yilmaz (75' Yazici), David (67' Weah)

Żółte kartki: 29' 35' Michelin, 67' Fortes - 39' Luiz Araujo, 65' Fonte

Czerwone kartki: 35' Michelin

Sędzia: Clement Turpin