PKO Ekstraklasa: zawód obu drużyn w meczu Zagłębie - Pogoń

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 07.05.2021, 22:25

Spotkanie 29. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Pogonią Szczecin zakończyło się remisem. Po bramce Podlińskiego dla Zagłębia oraz trafieniu Kucharczyka dla szczecinian padł wynik 1:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie bardzo dobrze. Przed tym meczem „Portowcy” znajdowali się na trzeciej lokacie z 51 punktami na koncie. Zawodnicy „Miedziowych” byli zaś na szóstej pozycji z dorobkiem 40 „oczek”. Mecz ten był więc bardzo istotny dla obu zespołów, bowiem lubinianie walczą o czwarte miejsce w lidze dające awans do eliminacji europejskich pucharów, zaś szczecinianie będą chcieli wywalczyć wicemistrzostwo kraju. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Pogoń triumfowała 1:0 i również w rewanżu wydawała się być delikatnym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Martina Sevelę zabrakło Sasy Zivca. Kosta Runjaić nie mógł za to wystawić do rywalizacji Pawła Cibickiego, Alexandra Gorgona oraz Huberta Matynii.

Już od samego początku Pogoń miała inicjatywę i w 8. minucie szczecinianie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Michał Kucharczyk i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. W kolejnych minutach rywalizacja się wyrównała i gra przeniosła się głównie do środka pola

W drugich 45 minutach obraz gry uległ diametralnej zmianie. Zagłębie w pełni przejęło inicjatywę i grało po prostu lepiej od swoich przeciwników. Bramkowe potwierdzenie przewagi przyszło jednak dopiero w 71. minucie. Właśnie wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego gola głową zdobył Karol Podliński. Po tym trafieniu Pogoń minimalnie doszła do głosu, chociaż to Zagłębie było zdecydowanie bliżej zdobycia bramki dającej wygraną. Wynik nie uległ już zmianie i rywalizacja na Dolnym Śląsku zakończyła się wynikiem 1:1.

Wynik ten spowodował, że Pogoń praktycznie straciła już szanse na drugie miejsce w lidze. Dla Zagłębia remis ten z kolei najprawdopodobniej oznacza wypisanie się ich z walki o czwartą lokatę.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: 70’ Podliński - 8’ Kucharczyk

Zagłębie: Hładun – Balić, Crnomarković, Kruk, Chodyna – Bashkirov, Żubrowski (64’ Łakomy) – Drazić (64’ Ratajczyk), Starzyński (83’ Poręba), Szysz (90+2’ Sypek) – Podliński

Pogoń: Stipica – Mata (77’ Smoliński), Malec, Zech, Stolarski – Dąbrowski (77’ Drygas) – Kurzawa, Kowalczyk (83’ Frączczak), Kozłowski (70’ Podstawski), Kucharczyk – Benedyczak (82’ Zahović)

Żółte kartki: 32’ Kruk, 51’ Balić, 75’ Podliński, 90+3’ Chodyna – 72’ Mata, 87’ Drygas

Sędzia: Piotr Lasyk