Droga do Tokio #77: światowy turniej taekwondzistów, zapaśników i kwalifikacje kajakarzy górskich - dzień 3. [ZAPIS LIVE]

Droga do Tokio #77: światowy turniej taekwondzistów, zapaśników i kwalifikacje kajakarzy górskich - dzień 3. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 08.05.2021, 20:20

Dziś trzeci dzień zmagań na sofijskich matach, gdzie ostatnie szanse na realizację marzeń o igrzyskach będą mieli zapaśnicy i taekwondziści. We Włoszech trwają również ME w kajakarstwie górskim. Liczymy, że biało-czerwonym uda się dzisiaj poszerzyć olimpijską kadrę. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Zaczynamy od 8:00.

 

STARTY POLAKÓW

 

Zapasy - przepustki na igrzyska wywalczą finaliści turnieju

 

kat. do 60 kilogramów (st. klasyczny)

Michał Tracz (POL) - Huang Jui Chi (TPE) 5-1

Michał Tracz (POL) - Razvan Arnaut (ROU) 1-3

 

kat. do 67 kilogramów (st. klasyczny)

Gevorg Sahakyan (POL) - Leos Drmola (SVK) 8-0

Gevorg Sahakyan (POL) - Mamadassa Sylla (FRA) 2-5

 

kat. do 77 kilogramów (st. klasyczny)

Edgar Babayan (POL) - Georgios Prevolarakis (GRE) 0-9

 

kat. do 87 kilogramów (st. klasyczny)

Arkadiusz Kułynycz (POL) - Ivan Huklek (CRO) zwycięstwo Chorwata bez walki

 

kat. 130 kilogramów (st. klasyczny)

Rafał Krajewski (POL) - Marko Koscević (CRO) zwycięstwo Polaka bez walki 

Rafał Krajewski (POL) - Beka Kandelaki (AZE) 4-4, zwycięstwo Polaka przez rzut na plecy

Rafał Krajewski (POL) - Alin Alexuc-Ciurariu (ROU)

 

 

Kajakarstwo górskie - przepustka na igrzyska dla najlepszego kraju, który nie wywalczył dotąd kwalifikacji w danej konkurencji

 

10:05 - K-1 kobiet - półfinał (Natalia Pacierpnik, Klaudia Zwolińska) - kwalifikacja zdobyta wcześniej

11:15 - K-1 mężczyzn - półfinał (Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak)

14:05 - K-1 kobiet - finał (Klaudia Zwolińska) - kwalifikacja zdobyta wcześniej

 

Taekwondo - przepustkę na igrzyska wywalczą finaliści turnieju

 

kat. -57 kg kobiet

 

Patrycja Adamkiewicz (POL) - Tatiana Timbalari (MDA) 16:6

Patrycja Adamkiewicz (POL) - Paulina Armeria (ITA)

 

kat. -68 kg mężczyzn

 

Mateusz Szczęsnowski (POL) - Abdullah Sediqi (RTA) 13:11

Mateusz Szczęsnowski (POL) - Władimir Dałaklijew (BUL) 19:21 złoty punkt

Relacja na żywo

To koniec zapaśniczych emocji. Dziękujemy, że byliście z nami, choć radości nie było wiele.

Zapasy - Fin z awansem na igrzyska! Komplet zapaśników, którzy wystąpią w Tokio znany!

Zapasy - Za chwilę olimpijskie kwalifikacje w tej dyscyplinie zamknie pojedynek Fina Eliasa Kuosmanena i Ukraińca Mykoły Kuczmii.

Zapasy - Koniec. Nie miał argumentów w tej walce Krajewski. Bardzo nijaki występ i koniec marzeń o igrzyskach. Do Tokio pojedzie tylko piątka polskich zapaśników...

Zapasy - Challenge nieudany. 0:5 i kilkadziesiąt sekund do końca.

Zapasy - Niestety coraz bardziej dominuje Rumun. Już 4:0, aczkolwiek Polacy poprosili o challenge ostatniej akcji.

Zapasy - Wyrównana walka, ale na półmetku 1:0 dla Alina Alexuca-Ciurariu.

Zapasy - A już za chwilę na macie pojawi się Rafał Krajewski! Trzymamy kciuki za kwalifikację! Niech pozytywnym akcentem zakończy się ten zapaśniczy turniej.

Zapasy - Artur Omarov z Czech zdobył ostatnią kwalifikację olimpijską w tej kategorii. Przed czasem zakończył walkę z Litwinem Viliusem Laurinaitisem. To był popis Czecha.

Zapasy - W pierwszej walce o kwalifikację w kategorii do 97 kg zwycięstwo nad Nikolozem Kakhelashvilim z Włoch pewnie odniósł Alex Szoke.

Zapasy - Chorwat Ivan Huklek uzupełnił skład olimpijczyków w kategorii do 87 kg. Pokonał Szweda Zakariasa Berga.

Zapasy - Reprezentujący Serbię Zurab Dutanashvili powstrzymał Rosjan przed skompletowaniem zapaśniczej reprezentacji! Pokonał Davita Czakwetadze, czyli mistrza olimpijskiego z Rio! To może nieduża, ale jednak niespodzianka. Ciekawostką jest fakt, że obydwaj ci zapaśnicy pochodzą z Gruzji.

Taekwondo - Finały nie są już rozgrywane, na matach oglądamy jedynie przegranych półfinalistów walczących o trzecie miejsce.

Zapasy - W drugiej walce w kategorii do 77 kg również zmierzyli się dwaj cenieni na światowych arenach zawodnicy. Turek Fatih Cengiz, brązowy medalista mistrzostw świata 2017 oraz Ajk Mnacakanian z Bułgarii, który na najniższym stopniu podium mistrzostw globu stawał w 2018 i 2019 roku. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł Bułgar, choć Turek długo prowadził 2:0.

Zapasy - Rafig Huseynov z Azerbejdżanu pokonał Serba Viktora Nemesa i zawalczy w Tokio w kategorii do 77 kg.

Zapasy - W ślady Asłanjana poszedł Ukrainiec Parwiz Nasibow, uzupełniając skład kategorii do 67 kg. Przed pojawieniem się na macie Krajewskiego i Rumuna Alina Alexuca-Ciurariu jeszcze sześć walk.

Taekwondo - To był bodaj najbardziej jednostronny pojedynek całego turnieju. Patrycja rozbiła Finkę 32:0.

Taekwondo - JEEEST AWANS NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE!!! PATRYCJA ADAMKIEWICZ GROMI RYWALKĘ I ZAPEWNIA SOBIE PRZEPUSTKĘ OLIMPIJSKĄ. BRAWO!

Taekwondo - Tego już się nie da przegrać! Adamkiewicz dominuje pod każdym względem i prowadzi już 22:0!

Zapasy - A właśnie przed chwilą z marzeniami o igrzyskach pożegnał się dzisiejszy pogromca Sahakiana, czyli Francuz Mamadassa Sylla. Przegrał bowiem z Ormianinem Karenem Asłanjanem, który tym samym do Tokio pojedzie.

Zapasy - W oczekiwaniu na występ Rafała Krajewskiego można nieco podsumować całość zapaśniczych kwalifikacji w wykonaniu Biało-Czerwonych. Nie da się ukryć, że liczyliśmy na więcej. Na ten moment kwalifikację zdobyła piątka naszych reprezentantów. "Wolniacy" Magomiedmurad Gadżijew i Kamil Rybicki, "klasyk" Tadeusz Michalik i kobiety Roksana Zasina oraz Jowita Wrzesień. Oby dołączył do tego grona jeszcze Krajewski. W Rio w 2016 roku mieliśmy ośmiu reprezentantów: czterech wolniaków i cztery kobiety. Martwi przede wszystkim styl w jakim odpadali nasi reprezentanci i liczba występów poniżej oczekiwań. Chociażby dziś ciosem dla polskich kibiców była porażka Geworga Sahakiana, medalisty mistrzostw świata z 2018 roku.

Taekwondo - Ależ uważna i dokładna jest Polka! Świetne wyczucie ruchu i mamy prowadzenie 10:0 po pierwszej rundzie.

Taekwondo - Do finału i na igrzyska awansuje jednak Greczynka. Teraz w końcu pojedynek, na który wszyscy czekaliśmy - Patrycja Adamkiewicz vs Suvi Mikkonen.

Zapasy - W kategorii do 60 kg przepustki olimpijskie zdobyli Mołdawianin Viktor Ciobanu i Ormianin Armen Melikjan.

Taekwondo - W pierwszym półfinale walczą Greczynka Fani Tzeli i Kimia Alizadeh. Alizadeh to niezwykle ciekawa postać. W Rio zdobyła brązowy medal olimpijski stając się pierwszą kobietą z Iranu, której udała się ta sztuka. W zeszłym roku jednak opuściła kraj i teraz startuje jako uchodźczyni.

Taekwondo - A więc nie ma już wyjścia. To czas na przedstawicielki kat. -57 kg pań. Polka w drugim półfinale.

Taekwondo - Turek Hakan Recber i Bośniak Nedzad Husić kwalifikantami w kat. -68 kg. Recber w półfinale pokonał Bułgara Dałaklijewa, z którym dziś rano w dramatycznych okolicznościach przegrał Mateusz Szczęsnowski.

Zapasy - Już za chwilę zaczynają się walki o awans na igrzyska w "klasyku". Trzymamy kciuki za Rafała Krajewskiego. Na jego występ poczekamy jednak dość długo.

Taekwondo - Skoro organizatorzy zaczęli od najcięższych kategorii, to można było się spodziewać, że zakończą na najlżejszych. A więc pojedynek Patrycji Adamkiewicz będzie ostatnim półfinałem sesji. Powinien się rozpocząć za ok. 30 minut. Przed nami rywalizacja w kat. -68 kg mężczyzn.

Taekwondo - Francuzka Althea Laurin i Holenderka Reshmie Oogink awansują na igrzyska w kat. +67. Co ciekawe, dla ich przeciwniczek, półfinał był pierwszą walką turnieju.

Taekwondo - Teraz półfinały kat. +67 kg kobiet, a więc wyłonione zostaną potencjalne rywalki Aleksandry Kowalczuk.

Taekwondo - Znamy już olimpijczyków z kat. +80 kg mężczyzn. Do tego grona dołączają Macedończyk Dejan Georgjewski i Chorwat Ivan Sapina, który awans zapewnił sobie kopnięciem w ostatniej sekundzie walki.

Zapasy - Równo za godzinę rozpoczną się walki decydujące o ostatnich 12 przepustkach do zapaśniczych turniejów w Tokio. W przedostatnim pojedynku dnia zobaczymy Rafała Krajewskiego, który zmierzy się z Rumunem Alinem Alexucem Ciurariu.

Zapasy - Kronikarski obowiązek nakazuje wymienić zwyciężczynie turnieju kwalifikacyjnego w poszczególnych kategoriach. Są to Hinduska Seema Seema (kat. do 50 kg), Rosjanki Olga Khoroshavtseva (kat. do 53 kg), Veronika Chumikova (kat. do 56 kg) i Liubov Ovcharova (kat. do 62 kg), Bułgarka Mimi Hristova (kat. do 68 kg) oraz Ukraina Alla Belinska (kat. 76 kg).

Taekwondo - Od półfinałów wszystkie walki przeniesiono na matę nr 1, co trochę rozszerzy nam czasowo program dnia. Aktualnie o finał walczą panowie w kat. +80 kg.

Taekwondo - Półfinał z udziałem Polki za ok.30-40 minut.

Taekwondo - Właśnie zakończył się ostatni ćwierćfinał w kat. -57 kg. Wiemy więc już, że rywalką Patrycji Adamkiewicz w walce o olimpijską przepustkę będzie Finka Suvi Mikkonen.

Zapasy - Naprawdę bardzo dobrze ogląda się Łukasiak w akcji. Wielka szkoda wczorajszej przegranej walki o igrzyska. Biało-Czerwona wygrywa walkę o trzecie miejsce.

Zapasy - Polka była w tarapatach, ale skontrowała Białorusinkę i pięknym rzutem przez głowę podwyższyła prowadzenie.

Zapasy - Początek rywalizacji dla Biało-Czerwonej. Polka otrzymała właśnie punkt za pasywność rywalki.

Taekwondo - Wygląda na to, że organizatorzy mieli problemy techniczne ze sprzętem. Dodatkowy odpoczynek lepiej posłużył Polce, która i w ostatniej odsłonie okazała się lepsza i wygrała całą walkę 20:7. Patrycja Adamkiewicz jedną walkę od igrzysk!

Zapasy - Wracamy do Sofii. W sesji popołudniowej tylko jedna polska walka i to niewielkiej wagi. Anna Łukasiak powalczy za moment o brąz turnieju kwalifikacyjnego z Białorusinką Yanatovą.

Taekwondo - Zawodniczki ciągle nie rozpoczęły trzeciej rundy, czekamy na informację.

Taekwondo - Robi swoje Polka. Bardzo uważnie w obronie i ataku, wyczekuje i wykorzystuje najlepsze sytuacje. Na razie wygląda to świetnie, jest prowadzenie 10:2. Ale najważniejsza jest trzecia runda, kiedy Włoszka postawi wszystko na jedną kartę.

Taekwondo - Dobry początek Polki, po pierwszej rundzie prowadzi 6:2.

Taekwondo - Właśnie rozpoczyna się pojedynek Patrycji Adamkiewicz. Zwycięstwo jest niezbędne do przedłużenia marzeń o igrzyskach.

Kajakarstwo górskie - Zakończył się finał K-1 mężczyzn bez udziału Polaków. Złoto dla Vita Prindisa z Czech, który okazał się szybszy od Włocha Giovanniego de Gennaro (srebro) i Słoweńca Petera Kauzera (brąz).

Kajakarstwo górskie - Ależ kosztowny był błąd Polki. Kajakarka zakończyła finał na czwartym miejscu ze stratą 0,65 sekundy do trzeciej Niemki Ricardy Funk.

Kajakarstwo górskie - Elena Apel z Niemiec otrzymała 50-sekundową karę, ale w międzyczasie Zwolińską zdążyły wyprzedzić kolejne dwie rywalki. Nasza reprezentantka jest więc na razie czwarta.

Kajakarstwo górskie - Kolejne dwie rywalki z Niemiec i Austrii niestety lepsze. Po przejeździe pięciu zawodniczek Polka trzecia.

Zapasy - Sesja poranna nie była zbyt udana dla reprezentantów Polski. Wieczorem szansę na zdobycie olimpijskiej kwalifikacji w stylu klasycznym będzie miał tylko Rafał Krajewski. Wcześniej w sesji popołudniowej walkę o trzecie miejsce w kategorii do 50 kilogramów stoczy Anna Łukasiak. Naszą relację z Sofii będziemy kontynuować od 15:45. Serdecznie zapraszamy!

Kajakarstwo górskie - Po próbach Francuzki Prigent i Holenderki Teunissen, Zwolińska wciąż liderką.

Zapasy - Reprezentant Azerbejdżanu rozpoczął walkę od czteropunktowej akcji, ale Polak szybko doprowadził do remisu 4:4. Później Rafał Krajewski zaprezentował znakomitą postawę i dzięki rzutowi przeciwnika na plecy wygrał przed czasem.

Kajakarstwo górskie - Czas Zwolińskiej to 95.99. Do niej będziemy porównywać kolejne zawodniczki.

Kajakarstwo górskie - Polka wypływa na trasę jako pierwsza w stawce. Po premierowym sektorze toru Biało-Czerwona ma na koncie jeden błąd.

Taekwondo - Rozpoczęła się sesja popołudniowa. Od ćwierćfinałowego pojedynku Patrycji Adamkiewicz dzieli nas 5 walk.

Zapasy - Polak i Azer są już na macie. Zaczynamy pojedynek o półfinał turnieju kwalifikacyjnego w Sofii w kategorii 130 kilogramów.

Kajakarstwo górskie - Emocje związane z przepustkami do Tokio zakończone. Zaraz wystartuje jednak finał Mistrzostw Europy w K-1 kobiet, w którym o medal powalczy Klaudia Zwolińska.

Zapasy - W ślady Tadeusza Michalika może pójść Rafał Krajewski. Zawodnik Legii Warszawa za kilkanaście minut zmierzy się z Azerem Beką Kandelaki. Jeśli nasz reprezentant wygra tę walkę, to zawalczy w sesji wieczornej o bilet na igrzyska z Japończykiem Aratą Sonodą lub Rumunem Alinem Alexuc-Ciurariu.

Zapasy - Jak dotąd jedyną kwalifikację dla Polski w stylu klasycznym wywalczył Tadeusz Michalik. 30-letni zapaśnik dokonał tej sztuki na mistrzostwach świata 2019 rozgrywanych w Nur-Sułtanie.

Zapasy - W drugiej odsłonie reprezentant Polski pokazał dużą determinację doprowadzając do wyniku 1:1. Natomiast w końcówce Razvan Arnaut wykonał skuteczną akcję, która ku niezadowoleniu prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzeja Suprona zapewniła Rumunowi triumf 3:1 i awans do ćwierćfinału.

Zapasy - W pierwszej rundzie inicjatywa była po stronie Rumuna, który zszedł na przerwę, prowadząc 1:0.

Zapasy - Czas na kolejne emocje związane z walką reprezentanta Polski. W 1/8 finału kategorii do 60 kilogramów Michał Tracz mierzy się z Rumunem Razvanem Arnautem.

Zapasy - Odpadnięcie Gevorga Sahakyana z walki o olimpijski bilet na tym etapie jest sporym zaskoczeniem. Brązowy medalista mistrzostw świata 2018 i wicemistrz Europy 2019 był obok Magomedmurada Gadzhieva sporą nadzieją naszej kadry na turnieju kwalifikacyjnym w stolicy Bułgarii.

Zapasy - W drugiej odsłonie Gevorg Sahakyan mocno dążył do odrobienia strat, jednak nie sprostał francuskiemu rywalowi, ulegając 2:5.

Zapasy - Pierwsza runda polsko-francuskiej batalii miała niezwykle wyrównany przebieg. W końcówce Mamadassa Sylla pokazał efektowną akcję i na półmetku rywalizacji to reprezentant Trójkolorowych prowadzi 5:1.

Zapasy - Trwa walka Gevorga Sahakyana z Mamadassą Syllą. Stawką ćwierćfinał turnieju kwalifikacyjnego do tokijskich igrzysk.

Kajakarstwo górskie - Niepełny sukces Majerczaka. Polak zdobył kwalifikację na igrzyska, ale nie zakwalifikował się do finału. Sklasyfikowany został ostatecznie na 12. miejscu. Aż 15. pozycji dalej uplasował się Michał Pasiut.

Zapasy - Swojego przeciwnika w ćwierćfinale kategorii 130 kilogramów poznał Rafał Krajewski. O półfinał Polak powalczy z Azerem Beką Kandelaki.

Zapasy - Czekamy na walki naszych reprezentantów w 1/8 finału. Najpierw na macie pojawi się Gevorg Sahakyan, który zawalczy z Francuzem Mamadassa Syllą. Kilkanaście minut później Michał Tracz zmierzy się z reprezentantem Rumunii Razvanem Arnautem.

Kajakarstwo górskie - Majerczak przejechał tor bezbłędnie i jest na razie siódmy. Jednak to nie jest teraz najważniejsze. Polak wyprzedził Irlandczyka i mamy kwalifikację na igrzyska w K-1

Kajakarstwo górskie - Na trasę wyrusza lada moment Krzysztof Majerczak. Musi pokonać tor w Ivrei w czasie krótszym niż 88.58 sekund.

Kajakarstwo górskie - Niestety, Pasiut walczył, ale nie wywalczył kwalifikacji. Błąd na bramce podjazdowej przekreślił jego szansę na czas lepszy od Irlandczyka.

Kajakarstwo górskie - Za moment na trasie Michał Pasiut. Bardzo ważny przejazd dla kwestii polskiej przepustki na igrzyska.

Kajakarstwo górskie - Irlandczyk Noel Hendrick wypadł właśnie poza czołową dziesiątkę. Oznacza to, że by do Polski powędrowała olimpijska przepustka najlepszy z Polaków musi mieć wynik lepszy od reprezentanta Irlandii.

Kajakarstwo górskie - Belgowie również eliminują się z walki o igrzyska.

Kajakarstwo górskie - Po przejazdach kilku zawodników z gry odpadają Ukraińcy. Ich reprezentanci są gorsi od najlepszego Irlandczyka (Noela Hendricka) i wypadli poza czołową dziesiątkę.

Kajakarstwo górskie - Oczy kierujemy na Belgów, Ukraińców, Irlandczyków i Węgrów, z którymi walczymy o ostatnie miejsce na igrzyskach.

Taekwondo - Do rywalizacji w taekwondo wrócimy o 14:00

Kajakarstwo górskie - Przed nami bardzo ważny moment w kontekście kwalifikacji olimpijskich do Tokio w męskim K-1. Rozpoczyna się półfinał tej konkurencji.

Kajakarstwo górskie - Fura szczęścia Zwolińskiej. Spośród startujących po niej zawodniczek, wyprzedzić ją zdołały zaledwie dwie, a to oznacza, że Polka awansuje do finału z ostatniego 10. miejsca.

Zapasy - W kolejnej rundzie reprezentant Polski zawalczy z Rumunem Razvanem Arnautem.

Zapasy - Zapaśnik Śląska Wrocław poszedł za ciosem i dzięki znakomitej akcji zwyciężył to starcie 5:1.

Zapasy - Polak mocno zaczął drugą rundę, doprowadzając do remisu 1:1.

Zapasy - W początkowej fazie walki obserwowaliśmy próbę sił. Azjatycki zawodnik zdobył punkt i na półmetku rywalizacji to on prowadzi 1:0.

Zapasy - Polak i Tajwańczyk są już na macie.

Kajakarstwo górskie - Bramki numer 12 i 22 były tymi, na których Zwolińska popełniła błędu. Na razie ósma pozycja naszej reprezentantki.

Zapasy - Za chwilę kolejna walka z udziałem reprezentanta Polski. Rywalizację o bilet na tokijski turniej rozpocznie Michał Tracz, który zmierzy się z Tajwańczykiem Huang Jui Chim.

Kajakarstwo górskie - Mamy Polkę na trasie.

Kajakarstwo górskie - Szansę na awans do finału ma już więc tylko Klaudia Zwolińska, która rozpocznie swój przejazd o 10:55.

Kajakarstwo górskie - Do połowy toru wszystko przebiegało po naszej myśli, potem jednak Pacierpnik przytrafiły się błędy, które sprawiły, że klasyfikowana jest dopiero na 14. pozycji.

Kajakarstwo górskie - Natalia Pacierpnik wyruszyła na trasę.

Zapasy - Rywalem Gevorga Sahakyana w 1/8 finału będzie Francuz Mamadassa Sylla, który w swojej premierowej walce nie dał szans Chilijczykowi Cristobalowi Torresowi.

Taekwondo - Przeciwniczką Polki w ćwierćfinale będzie reprezentująca Włochy Meksykanka Paulina Armeria.

Taekwondo - Mołdawianka podjęła jeszcze próbę walki, ale na niewiele się to zdało. Patrycja Adamkiewicz wygrywa 16:6 i awansuje do kolejnej rundy.

Taekwondo - Polka ma wyraźną przewagę i jest zdecydowanie aktywniejsza. Po drugiej rundzie prowadzi 12:2.

Taekwondo - Wygląda na to, że o ten pojedynek możemy być spokojni. Po pierwszej rundzie nasza reprezentantka prowadzi 10:0.

Zapasy - Polski zawodnik rozpoczął walkę z dużym animuszem. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2018 roku nie pozostawił złudzeń Słowakowi, zwyciężając 8:0.

Taekwondo - Na matę wychodzą już Patrycja Adamkiewicz i Tatiana Timbalari. W tym pojedynku faworytką jest Polka.

Zapasy - Na macie pojawili się już Gevorg Sahakyan i Leos Drmola.

Zapasy - O półfinał zawodnik Legii Warszawa powalczy z triumfatorem starcia pomiędzy Azerem Beką Kandelaki a Norwegiem Oskarem Marvikiem.

Zapasy - W ćwierćfinale kategorii 130 kilogramów jest już Rafał Krajewski. Reprezentant Polski znalazł się w najlepszej ósemce bez walki, ponieważ jego rywal w 1/8 finału, Chorwat Marko Koscević wycofał się z rywalizacji.

Kajakarstwo górskie - Spośród 30 zawodniczek, tylko 10 uzyska promocję to finału. Na razie na prowadzeniu Holenderka Teunissen. Pierwsza z Polek, Natalia Pacierpnik, wystartuje za około pół godziny.

Zapasy - Kolejne złe wieści z Sofii. Arkadiusz Kułynycz poddał swoją walkę z Chorwatem Ivanem Huklekiem, odpadając z rywalizacji o olimpijską przepustkę w kategorii do 87 kilogramów.

Kajakarstwo górskie - Przypomnijmy, w tej konkurencji wywalczyliśmy już kwalifikację na igrzyska. Rywalizacja jest więc dla naszych reprezentantek jedynie walką o finał Mistrzostw Europy.

Kajakarstwo górskie - Rozpoczynają się również zmagania w Ivrei. Jako pierwsze na tor wyszły panie w konkurencji kajaków. Mamy w nim dwie nasze reprezentantki: Natalię Pacierpnik i Klaudię Zwolińską.

Zapasy - Bardzo słabo rozpoczęła się sesja poranna dla reprezentantów Polski. Georgios Prevolarakis narzucił wysokie tempo, wyraźnie zdominował Edgara Babayana. Walka trwała 98 sekund i zakończyła się triumfem Greka 9:0.

Zapasy - Na macie pojawili się już Edgar Babayan i Georgios Prevolarakis.

Taekwondo - Została nam już tylko jedna nadzieja na drugą kwalifikację olimpijską w taekwondo (z rankingu awans ma już Aleksandra Kowalczuk). To Patrycja Adamkiewicz, która w kat. -57 kg jest rozstawiona z numerem 3. Jej pierwsza walka za ok. 20 minut.

Zapasy - W innych walkach z udziałem reprezentantów Polski Michał Tracz stanie w szranki z Tajwańczykiem Huang Jui Chim, Gevorg Sahakyan będzie rywalizował ze Słowakiem Leosem Drmolą. Z kolei Arkadiusz Kułynycz i Rafał Krajewski zmierzą się z Chorwatami. Nasz reprezentant w kategorii do 87 kilogramów zawalczy z Ivanem Huklekiem, a zawodnik Legii Warszawa, który jako jedyny z biało-czerwonych zacznie rywalizację od 1/8 finału, stanie naprzeciw Marko Koscevicia.

Taekwondo - A w dogrywce Bułgar jako pierwszy wyprowadza celne kopnięcie i awansuje dalej. Piękna walka Polaka z faworyzowanym rywalem, ale zapewne i ogromny niedosyt, bo ćwierćfinał był na wyciągnięcie ręki.

Taekwondo - Ależ dynamicznie zmienia się sytuacja w taekwondo. Polak był liczony na początku trzeciej rundy, był remis ale Szczęsnowski nie odpuszczał. Sędziowie jednak dwukrotnie odejmowali mu punkty za celne kopnięcia. Mimo tego, w szaleńczej pogoni w ostatnich sekundach Polak odrobił 4 punkty straty, wyszedł na prowadzenie, tylko po to, by na mniej niż sekundę przed końcem walki... otrzymać dwie kary gam-jeom za unikanie walki. Remis po 19, mamy dogrywkę.

Zapasy - Jako pierwszy z biało-czerwonych na macie powinien pojawić się Edgar Babayan, który w swoim premierowym starciu podczas rywalizacji w stolicy Bułgarii zmierzy się z Grekiem Georgiosem Prevolarakisem.

Taekwondo - Nie potrafi znaleźć sposobu na Polaka Dałaklijew. Na 2 minuty przed końcem mamy prowadzenie 9:3.

Zapasy - Dziś o olimpijskie przepustki powalczą klasycy. Polskę reprezentować będą Michał Tracz, Gevorg Sahakyan, Edgar Babayan, Arkadiusz Kułynycz i Rafał Krajewski.

Taekwondo - Po pierwszej rundzie jest dobrze. Ładna kontra Polaka w końcówce i mamy prowadzenie 6:2.

Zapasy - Przed nami trzeci dzień rywalizacji podczas turnieju kwalifikacyjnego zapaśników w Sofii.

Taekwondo - Wychodzi już na matę Szczęsnowski. Jego przeciwnik to brązowy medalista mistrzostw świata.

Taekwondo - Jako że w najcięższych kategoriach zgłoszonych jest niewielu zawodników (u pań dwie najwyżej rozstawione rozpoczynają od półfinałów), pojedynki 1/8 finału w kat. -68 kg już za chwilę. Polak miał więc niewiele czasu na odpoczynek.

Taekwondo - Przeciwnikiem naszego reprezentanta w 1/8 finału będzie rozstawiony z nrem 4 Bułgar Władimir Dałaklijew.

Taekwondo - Ależ fantastyczna końcówka Polaka! Długo nie mógł sforsować obrony przeciwnika, ale ostatecznie w samej końcówce udało się dwukrotnie wyprowadzić celne kopnięcia i to Mateusz Szczęsnowski wygrywa pierwszy pojedynek w kat. -68 kg, stosunkiem punktów 13:11.

Taekwondo - Wydawało się, że już jest blisko, ale piorunująca końcówka Sediqiego i mamy już 5:11.

Taekwondo - Sediqi jest z pochodzenia Afgańczykiem, stacjonuje w Belgii, ale podczas tego turnieju reprezentuję drużynę uchodźców.

Taekwondo - Nie najlepsza pierwsza runda w wykonaniu Polaka. Sediqi prowadzi 5:0.

Taekwondo - Zaczynamy od razu od najbardziej nas interesującego pojedynku. W pierwszej walce dnia Mateusz Szczęsnowski zmierzy się z Abdullahem Sediqim.

Witamy w sobotni poranek, dziś kolejna dawka emocji i rozstrzygnięć dotyczących liczebności polskiej kadry olimpijskiej w Tokio.

Arkadiusz Kubiak

Z wykształcenia dziennikarz i hispanista. Zagorzały fan lekkiej atletyki, olimpizmu i kina. Na igrzyska24 od 2012 roku, pisząc głównie o Królowej Sportu i taekwondo olimpijskim. Kiedyś łodzianin, obecnie sofijczyk.