NHL: Dallas Stars wciąż w walce o awans, St. Louis Blues pewni gry w play off

• Data publikacji: 08.05.2021, 10:46

W sobotnią noc w NHL rozegrano siedem spotkań. Hokeiści St. Louis Blues, mimo porażki po dogrywce zanotowali punkt, meldując się ostatecznie w drabince pucharowej. Emocjonująco było także w Tampie, gdzie Stars pokonali Lightning i przedłużyli swoje nadzieje na awans.

Vegas Golden Knights, zajmujący pierwsze miejsce w Dywizji Zachodniej podejmowali na własnym lodowisku St. Louis Blues. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył w 14. minucie Reilly Smith, ale pod koniec tercji do wyrównania doprowadził Ryan O’Rielly.

W drugiej odsłonie goście dwukrotnie trafiali do siatki po bramkach Davida Perrona oraz Jadena Schwartza. Gola kontaktowego dla Vegas zdobył tuż przed końcem tercji Alec Martinez.

Ostatnie dwadzieścia minut przyniosły tylko jedno trafienie, które zapisano na koncie Nicolasa Roya, co doprowadziło do dogrywki.

Tam lepsi okazali się gospodarze, świętujący zwycięstwo po golu Jonathana Marchessaulta. Mimo porażki St. Louis Blues finalnie zajmą czwarte miejsce w Dywizji Zachodniej, premiujące ich awansem do fazy play off.

Vegas Golden Knights – St. Louis Blues 4:3 (1:1, 1:2, 1:0, 1:0)

Ważne spotkanie, szczególnie z perspektywy gości rozegrano w Tampie. Obrońcy tytułu, miejscowi Lightning są już pewni o swoim udziale w zmaganiach o Puchar Stanleya. Nieco inne spojrzenie na sprawy awansu mają hokeiści Dallas Stars, którzy w przypadku zwycięstwa mogli zbliżyć się do Nashville Predators na dwa punkty, walcząc o czwarte miejsce w Dywizji Centralnej.

W pierwszej tercji padł tylko jeden gol, a zdobył go w 6. minucie Jamie Oleksiak, co z pewnością dodało skrzydeł zespołowi z Teksasu. W drugiej odsłonie strzelanie rozpoczął niezawodny Joe Pavelski, ale chwilę później bramkę kontaktową zdobyli Lightning. Nie przeszkodziło to jednak gościom, którzy jeszcze dwukrotnie pokonali Curtisa McElhinney’a za sprawą Pavelskiego oraz Roope Hintza.

Po prowadzeniu 4:1 nadszedł czas na ostatnie dwadzieścia minut, gdzie rywali dobił Joel Kiviranta, choć gola dla Lightning zdobył jeszcze Alex Barre-Boulet.

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)