Fortuna 1 Liga: zdecydowana wygrana Arki Gdynia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.05.2021, 15:05

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe GKS Bełchatów 3:0 i wskoczyła na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Goście zagrali bardzo poprawnie i szczególnie w drugiej połowie zdominowali przeciwników. Gospodarze pozostali na ostatniej lokacie i ich sytuacja robi się coraz trudniejsza.

Pierwsza połowa nie była specjalnie atrakcyjna. Szczególnie pretensje można było mieć do gości, którzy grali bez polotu. Największe zagrożenie stwarzały próby z dystansu Adama Deji i pojedyncze zrywy Fabiana Hiszpańskiego. Gospodarze potrafili się odgryźć w ostatniej akcji inauguracyjnych czterdziestu pięciu minut. Filip Laskowski zebrał piłkę w polu karnym, lecz postawił na siłę strzału, a nie precyzję i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Na drugą część gry z powodu urazu przywodziciela nie wyszedł jeden z najlepszych piłkarzy Arki w ostatnim czasie, Adam Deja. Za niego na boisku pojawił się strzelec gola w finale pucharu polski, Mateusz Żebrowski. Trudno powiedzieć czy jego wejście podziałało aż tak pobudzająco na podopiecznych Dariusza Marca, ale ci wyglądali z każdą minutą coraz lepiej. W drugiej połowie bełchatowianie zupełnie nie istnieli, a co gorsza sami pomagali gościom przy zdobywaniu bramek. Najpierw Waldemar Gancarczyk fatalnie interweniował, posyłając piłkę nad swoim bramkarzem. W 68. minucie efektowne zejście do środka i strzał w słupek oddał Hiszpański. Z dobitki podwyższył prowadzenie Maciej Rosołek. Młodzieżowiec miał także kluczowy udział przy trzecim golu, odbierając prostopadłe podanie Christiana Alemana. Napastnika gości w polu karnym sfaulował Mateusz Bartków, którego sędzia w zamian ukarał czerwoną kartką. "Jedenastkę" wykorzystał Juliusz Letniowski. Zawodnicy GKS-u byli zupełnie bezradni w swoich poczynaniach. Spotkanie do końca toczyło się na połowie gospodarzy, ale jego wynik nie uległ zmianie.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:3 (0:0)

Bramki: 51' Gancarczyk (s.), 68' Rosołek, 76' Letniowski (k.)

GKS: Niżnik - Sierczyński, Zalepa, Bartków, Szymorek - Pawlik, Gancarczyk (79' Koziara), Grzelak, Flaszka (79 Ryszka), Laskowski (66' Mas) - Sabala (66' Żurek)

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Memić, Marcjanik - Hiszpański, Danch,  Deja (46' Żebrowski), Aleman, Letniowski (81' Ł. Wolsztyński) - R. Wolsztyński (68' Marcus), Rosołek (81' Skóra)

Żółte kartki: 18' Laskowski, 73' Zalepa, 82' Żurek - 18' Kasperkiewicz

Czerwona kartka: 75' Bartków

Sędzia: Paweł Gryckiewicz