Serie A: koncert mistrzów. Inter zdeklasował Sampdorię

• Data publikacji: 08.05.2021, 19:58

W meczu 35. kolejki Serie A świeżo upieczeni, 19-krotni mistrzowie Włoch, piłkarze Interu Mediolan, podejmowali na Stadio Giuseppe Meazza Sampdorię. Goście przed spotkaniem zajmowali dziewiątą pozycję w tabeli ligowej. Bartosza Bereszyńskiego, który występował w tym meczu w roli kapitana czekała niemiła niespodzianka, bowiem goście otrzymali od piłkarzy z Lombardii bolesną lekcję futbolu.

Nerazzurri już w 5. minucie meczu wyszli na prowadzenie, kiedy mocne podanie po ziemi w pole karne posłał Ashley Young, a do siatki Emila Audero trafił Roberto Gagliardini. Po stracie bramki piłkarze z Genui próbowali doprowadzić do wyrównania, ale to Inter kontrolował przebieg spotkania.

W 26. minucie dokładne podanie na krawędź pola karnego otrzymał Alexis Sanchez. Chilijczyk bez większego wysiłku trafił do siatki podwyższając wynik na 2:0, a asystę zanotował aktywny od samego początku Gagliardini. Dla byłego napastnika Manchesteru United była to szósta bramka w obecnym sezonie Serie A.

Goście zdołali się jednak przebudzić i w 35. minucie meczu w nieco szczęśliwy sposób zdobyli kontaktową bramkę po strzale Keity Balde. Blucerchiati nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo dwie minuty później po dośrodkowaniu Achrafa Hakimiego drugiego gola zdobył Alexis Sanchez.

Po zmianie stron Nerazzurri wciąż grali rozważnie i solidnie, co tylko udowadniało zasłużenie zdobyte Scudetto. W 61. minucie bramkę na 4:1 zdobył Andrea Pinamonti, a dziewięć minut później rzut karny wykorzystał Lautaro Martinez. Po zdobyciu piątego gola wynik nie uległ już zmianie, a Inter dopisał do swojego dorobku ligowego trzy „oczka”, gromadząc w sumie 85 punktów.

Inter Mediolan – UC Sampdoria 5:1 (3:1)

Bramki: 5’ Gagliardini, 26’ 37’ Sanchez, 61’ Pinamonti, 70’ Martinez – 35’ Keita

Inter Mediolan: Handanovic (46’ Radu), D’Ambrosio, Ranocchia, Bastoni, Hakimi, Gagliardini (61’ Barella), Vecino, Eriksen (56’ Brozovic), Young, Sanchez (56’ Pinamonti), Martinez (73’ Sensi)

UC Sampdoria: Audero, Augello, Colley, Tonelli (46’ Yoshida), Bereszyński, Jankto (46’ Damsgaard), Silva, Thorsby (46’ Ekdal), Candreva, Ramirez (46’ Verre), Keita (73’ Quagliarella)

Żółte kartki: 31’ Tonelli, 69’ Silva

Sędzia: Giovanni Ayroldi