Siatkówka: kolejne zwycięstwo Polek w drodze do ME U16

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 08.05.2021, 21:26

Polskie siatkarki świetnie radzą sobie w rozgrywanym w Wałbrzychu turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U16. Podopieczne Artura Wójcika w sobotę rozegrały swoje drugie spotkanie i odnotowały drugie zwycięstwo, tym razem pokonując reprezentację Francji 3:1.

W eliminacyjnym turnieju polskie zawodniczki walczą w grupie D, gdzie na ich drodze do mistrzostw Europy U16 stoją kolejno reprezentacje Litwy, Francji i Holandii. Młode siatkarki z Polski jak do tej pory bez większych problemów w piątek rozgromiły rywalki z Litwy, by dzień później do swojego dorobku dopisać zwycięstwo nad zawodniczkami z Francji.

W sobotnim spotkaniu z francuską drużyną już od pierwszego seta na boisku dominowały Polki. Nasze reprezentantki świetnie radziły sobie w ofensywie, a ponadto skutecznie blokowały ataki Francuzek. Tym samym to Biało-Czerwone od początku do końca partii utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Druga odsłona była niestety najgorszą w wykonaniu młodych Polek. Podopieczne trenera Wójcika popełniały zbyt wiele prostych błędów, co szybko wykorzystały rywalki. Z biegiem seta gospodynie poprawiły swoją jakość gry, ale to nie wystarczyło na zniwelowanie przewagi jaką zbudowały zawodniczki z Francji. Radość Francuzek nie trwała jednak długo, bo w kolejnej partii ponownie prym wiodły Polki, które bardzo dobrze organizowały się na boisku. Młode siatkarki nie dawały rywalkom spokoju i bombardowały je swoimi atakami zarówno ze skrzydeł, jak i ze środka. Przy takiej grze Biało-Czerwone w pewnym momencie prowadziły aż 11:4 i mimo iż francuski zespół z biegiem seta zmniejszył dystans do polskiej ekipy, to nie przeszkodziło to Polkom, aby zwyciężyć trzecią partię. Ostatnia odsłona była już tylko "kropką nad i" dla podopiecznych Artura Wójcika. Nasze zawodniczki dominowały w każdym elemencie i od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowały przebieg tego seta. Partia szybko zakończyła się imponującym wynikiem 25:12, a ostatni punkt dla Polski zdobyła Aleksandra Walczak.

Po dwóch zwycięskich meczach polska drużyna z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w grupie. Przed nią uplasowała się tylko reprezentacja Holandii, która ma tyle samo zdobytych "oczek", ale lepszy bilans setowy. Tym samym niedzielny mecz właśnie z Holenderkami, będzie dla Biało-Czerwonych decydujący.

Polska - Francja 3:1 (25:20, 22:25, 25:19, 25:12)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.