Fortuna 1 Liga: Termalica zaskakująco przegrywa z Miedzią

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 08.05.2021, 21:53

Spotkanie 29. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza a Miedzią Legnica zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramkach Bednarskiego i Romana triumfowali oni 2:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość różnie. Przed tym meczem „Słonie” znajdowały się na pierwszej lokacie z 56 punktami na koncie i pewnie zmierzają ku awansowi do PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na dziewiątej pozycji z dorobkiem 40 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Termalica triumfowała 3:2 i również w rewanżu wydawała się być faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry. Blisko zdobycia pierwszej bramki byli jednak gospodarze. Bardzo dobre okazje mieli Wiktor Biedrzycki oraz Adam Radwański. Pierwszy gol był jednak autorstwem legniczan. W 35. minucie w sytuacji sam na sam z Tomaszem Loską górą okazał się Michał Bednarski i pewnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugich 45 minutach niecieczanie już od początku mieli przewagę i starali się jak najszybciej zdobyć bramkę dającą wyrównanie. Świetną okazję na to miał w 57. minucie Marcin Grabowski, ale jego uderzenie lewą nogą wylądowało jedynie na poprzeczce bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika. Z biegiem czasu podopieczni Mariusza Lewandowskiego osłabli, a goście szybko to wykorzystali i w 83. minucie podwyższyli prowadzenie. Joan Roman fantastycznie przejął piłkę i nie dał żadnych szans na interwencję Losce. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i to Miedź pewnie zwyciężyła 2:0.

Wynik ten spowodował, że Termalica utrzymała pierwsze miejsce w lidze, chociaż ich przewaga nad goniącym peletonem może trochę się zmniejszyć. Dla Miedzi zwycięstwo to przedłuża jeszcze cień nadziei na awans do baraży o awans do wyższej ligi.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Miedź Legnica 0:2 (0:1)

Bramki: 35’ Bednarski, 83’ Roman

Termalica: Loska – Grabowski (65’ Wasielewski), Biedrzycki (78’ Bezpalec), Putivtsev, Grzybek – Stefanik (78’ Hubinek), Wlazło, Żyra (65’ Bonecki) – Radwański – Śpiewak, Gergel (78’ Kalisz)

Miedź: Lenarcik – Biernat, Mijusković, Pinillos – Zieliński, Tront (73’ Garuch), Matuszek, Tupaj – Drzazga (54’ Roman), Lehaire (82’ Makuch) – Bednarski (82’ Zapolnik)

Żółte kartki: 29’ Wlazło, 35’ Śpiewak, 72’ Biedrzycki, 90+1’ Hubinek – 41’ Drzazga, 59’ Mijusković, 70’ Tront

Sędzia: Jacek Małyszek