Jeździectwo - WKKW: podsumowanie weekendu w Marbach

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 09.05.2021, 14:33

W dniach 6-9 maja w niemieckim Marbach rozegrano trzeci w tym sezonie konkurs WKKW. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Paweł Spisak, który w rozgrywkach klasy CCI4*-S uplasował się na miejscu trzynastym.

CCI4*-S

W czwartkowym konkursie ujeżdżenia wystartowały 84 pary. Najlepszy przejazd wykonał Michael Jung na wałachu Fischerchipmunk Frh. Para uzyskała wynik 77.50% przy 22.5 punktów karnych. Równie dobry przejazd wykonali Ingrid Klimke i wałach Sap Hale Bob Old, którzy po uzyskaniu 24.6 punktów plasowali się na miejscu drugim. Podium z wynikiem 26.6 uzupełniali Katrin Norling i Fernando-Ukato. Najlepiej z Polaków zaprezentowali się Mateusz Kiempa i Libertina. Para reprezentująca nasz kraj uzyskała wynik 26.8 i zajmowała miejsce piąte. Małgorzata Cybulska (Chenaro 2) i Paweł Spisak (Banderas) plasowali się kolejno na 18. i 19. pozycji.

Piątkowy konkurs skoków, z normą czasu 80.00, zaowocował zmianami w klasyfikacji generalnej. Na prowadzenie, po bezbłędnym przejeździe, wysunęła się Szwedka Katrin Norling. Równie dobrą próbę oddała, czwarta po ujeżdżeniu, Sandra Auffarth. Niemka wraz z ogierem Viamant du Matz plasowała się na drugim miejscu z wynikiem 26.7. Trzecie miejsce przypadało tej samej zawodniczce, która startując także na wałachu Let’s Dance 73 podniosła się z 10. miejsca zajmowanego przez nią po próbie ujeżdżeniowej (27.50). Mateusz Kiempa, przy jednej zrzutce i 30.8 punktów, spadł na miejsce szesnaste.

Ostatecznie to próba crossowa wyłoniła zwycięzców konkursu. Katrin Norling, po słabym przejeździe, nie udało się utrzymać na podium. Zawodniczka ze Szwecji, z wynikiem 14.8, zakończyła zmagania na miejscu dwudziestym. Na prowadzenie, po bezbłędnym przejeździe z wynikiem 27.7, wysunął się Michael Jung. Drugie miejsce również przypadło niemieckiej parze. Sandra Auffarth i Viamant du Matz zdobyli podczas crossu dwa punkty i zakończyli konkurs z wynikiem 28.7. Na trzecim miejscu znaleźli się Lea Siegl i Dsp Fighting Line. Austriacka para zdobyła w próbie ujeżdżeniowej 29.9 punktu, co gwarantowało im wówczas 26. pozycję, jednak bezbłędne przejazdy skokowy i crossowy pozwoliły im znacznie podnieść się w klasyfikacji konkursu. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Paweł Spisak, startujący na Banderasie. Para reprezentująca nasz kraj zajęła miejsce trzynaste z wynikiem 37.5.

CCI2*-S

W przypadku rozgrywek CCI2*-S podium zdominowali zawodnicy z Niemiec. Pozycje zajęte przez nich podczas ujeżdżenia nie uległy już żadnej zmianie. Na prowadzeniu od początku pozostawała Eva Terpeluk na klaczy Uni’s Black Pearl. Zawodniczka uzyskała podczas próby ujeżdżeniowej 24.5 punktu, a zarówno skoki jak i cross pokonała bezbłędnie. Michael Jung i Kilcandra Ocean Power również wykonali dwa bezbłędne przejazdy, a w czasie czwartkowego ujeżdżenia zdobyli 26 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Dirk Schrade i La Duma xx. Para również bezproblemowo pokonała próbę skokową i crossową, kończąc rozgrywkę z 26.4 punktu. Jedyną polską parą startującą w tej klasie byli Jacek Jeruzal i Conze. Para reprezentująca nasz kraj zakończyła zmagania na miejscu 93. z 117 punktami.