Piłka nożna kobiet: FC Barcelona z mistrzostwem Hiszpanii!
Steffen Prößdorf

• Dodał: Wiktoria Kornat
  • Data publikacji: 09.05.2021, 15:50

Piłkarki FC Barcelony obroniły mistrzowski tytuł z poprzedniego roku. Blaugrana ograła na wyjeździe Granadilla Tenerife 1:0, a punkty zgubiły wiceliderki tabeli. Na pięć kolejek przed końcem sezonu Levante UD straciło zatem matematyczne szanse na dogonienie Dumy Katalonii.

Z wielkim animuszem niedzielne spotkanie z Barceloną rozpoczęły gospodynie z Teneryfy, które dość niespodziewanie zepchnęły rywalki do defensywy. Już w pierwszych dziesięciu minutach Granadilla trzykrotnie poważnie zagroziła bramce Dumy Katalonii, ale przyjezdne te naciski przetrwały i ruszyły do odpowiedzi. Barcelona przejęła inicjatywę na murawie, ale miejscowe skutecznie się broniły. W 23 minucie zespół z Teneryfy uratowała bramkarka, zabijając futbolówkę na poprzeczkę bramki po uderzeniu Aitany Bonmati. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, oglądaliśmy dużo walki, a przyjezdne zdołały dopiąć swego. W 37. minucie z prawego skrzydła piłkę w pole karne dośrodkowała Mariona Caldentey, a całą akcję sfinalizowała 18-letnia Bruna Vilamala. Dla młodej napastniczki Blaugrany było to już ósme trafienie w trwającym sezonie. Taki wynik utrzymał się do przerwy i do szatni podopieczne trenera Lluisa Cortesa schodziły z jednobramkowym prowadzeniem. Po powrocie na murawę Duma Katalonii szukała kolejnych trafień, a swoje okazje miały Bruna Vilamala, Lieke Martens oraz Aitana Bonmati. Miejscowe z imponującą determinacją skutecznie utrudniały mistrzyniom kraju kreowanie akcji. Ostatecznie FC Barcelona po niełatwym spotkaniu ograła zespół Granadilla Tenerife 1:0. Do końca sezonu Blaugranie pozostało do rozegrania osiem spotkań, ale dzięki porażce Levante, obrona tytułu mistrzowskiego stała się faktem, gdyż wiceliderki straciły już matematyczne szanse na dogonienie Dumy Katalonii.

FC Barcelona wciąż pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie hiszpańskiej Primera Iberdrola. Podopieczne trenera Lluisa Cortesa wygrały wszystkie 26 jak dotychczas rozegranych spotkań i liderują w lidze z bilansem 128 bramek strzelonych i zaledwie pięciu straconych.

Na oficjalnym profilu klubu na Twitterze kataloński zespół opublikował krótki materiał wideo z momentu, w którym piłkarki Blaugrany dowiedziały się o mistrzostwie kraju. Nowo mianowanym mistrzyniom Hiszpanii tytuł przyszło świętować w pięknych okolicznościach przyrody na Teneryfie. Wideo z fiesty zawodniczek poniżej.