Bundesliga: Remis Eintrachtu z Mainz

• Data publikacji: 09.05.2021, 17:26

W niedzielnym spotkaniu 32. kolejki Bundesligi, Eintracht Frankfurt zremisował z FSV Mainz 1:1. Tym samym gospodarze, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek tracą miejsce w pierwszej czwórce, kosztem Borussi Dortmund.

W 2. minucie, pierwszą dobrą okazję na zdobycie bramki mieli goście, ale strzał Burkardta obronił Trapp. Piłkarze z Moguncji od początku meczu wyglądali bardzo dobrze, czego dowodem była sytuacja z 11. minuty. Karim Onisiwo oddał płaski i precyzyjny strzał z dystansu i piłka wpadła do siatki Eintrachtu. W 27. minucie, Quaison minimalnie spóźnił się do zagrania Onisiwo. Eintracht obudził się w 34. minucie, kiedy po wrzutce Kosticia, niecelnie główkował Luka Jović. Trzy minuty później, niecelnie z dystansu strzelał Hrustić.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Po strzale Kamady, piłka minimalnie minęła bramkę Mainz. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Dominowała spora niedokładność i walka w środku pola. W 75, minucie powinno być 2:0 dla gości. Po podaniu Burkardta, sytuacji sam na sam z Trappem nie wykorzystał Onisiwo. Gospodarze wyrównali w 86. minucie. W olbrzymim zamieszaniu w polu karnym dwukrotnie strzelał Hrustić. Pierwszą próbę zablokowali stoperzy, a druga próba piłkarza Eintrachtu przelobowała Zentnera. Bramka była o tyle niecodzienna, że Australijczyk leżąc na murawie, zdołał oddać na tyle precyzyjny strzał, że kompletnie zaskoczył Zentnera. W doliczonym czasie gry, po strzale Andre Silvy piłka minimalnie minęła bramkę Mainz.

Eintracht Frankfurt - FSV Mainz 1:1 (0:1)

Bramki: Hrustić 86 -  Onisiwo 11'

Eintracht Frankfurt: Trapp - Tuta(65' Younes), Hasebe, Hinteregger - Durm(64' Chandler), Rode (29' Hrustić), Kamada(71' Zuber), Sow(64' Ilsanker), Kostić - Silva, Jović

FSV Mainz: Zentner - St. Juste, Hack, Niakhate - da Costa, Kohr, Barreiro(89' Latza), Mwene - Burkardt(77' Oztunalii), Quaison(56' Boetius) - Onisiwo(78' Glatzel)

Żółte kartki: Kostić 30', Hrustić 50'

Sędziował: Felix Brych