Fortuna 1 Liga: wstydliwy remis ŁKS-u Łódź z GKS-em Jastrzębie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 09.05.2021, 17:30

ŁKS Łódź zremisował 1:1 z GKS-em Jastrzębie. Z przebiegu meczu to gospodarze byli dużo lepszą drużyną. Gościom udało się zremisować w doliczonym czasie mimo gry przez 70 minut bez jednego zawodnika.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga podopiecznych Ireneusza Mamrota. Gracze Jastrzębia nie odstawiali nogi i w ciągu piętnastu minut otrzymali trzy żółte kartki. Jedna z nich była dla Aleksandra Komora, który faulował przeciwnika we własnym polu karnym. Sędzia odgwizdał "jedenastkę", którą na gola zamienił Antonio Dominguez. W 23. minucie drugą "żółć" otrzymał Michał Bojdys. W konsekwencji goście musieli radzić sobie w osłabieniu. Wydawało się, że losy meczu nie mogły potoczyć się dla ŁKS-u lepiej. Wtedy zaczęła zawodzić ich skuteczność. Z rzutu wolnego Pirulo trafił w słupek, dobijający piłkę do pustej bramki Maksymilian Rozwandowicz, uderzył nad poprzeczką.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. ŁKS prowadził grę, mając około 80% posiadania piłki. W 58. minucie znakomitą okazję zmarnowali ofensywni zawodnicy gospodarzy. Czterech zawodników Ireneusza Mamrota wyszło na dwóch obrońców przyjezdnych. Kontra została źle rozegrana i zakończyła się obronionym strzałem Domingueza. Chwilę później dobrze z dystansu uderzał Michał Trąbka. Znakomitym refleksem popisał się Grzegorz Drazik, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. ŁKS w oddanych strzałach zbliżał się do wartości 30, a wynik nadal nie ulegał zmianie. Pierwsze ostrzeżenie nastąpiło w 85. minucie po faulu w polu karnym Adama Marciniaka. Rzut karny wykonywany przez Daniela Rumina obronił, grający pierwszy mecz po dłuższej przerwie, Dawid Arndt. Decydująca dla losów pojedynku była 90. minuta. Tym razem we własnej szesnastce faulował Maciej Dąbrowski. Do piłki ponownie podszedł Rumin i nie pomylił się po raz drugi. Gospodarze na własne życzenie nie zdołali zapisać na swoim koncie trzech punktów i ich strata do drugiego miejsca w lidze rośnie.

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

Bramki: 12' Dominguez (k.) - 90' Rumin (k.)

ŁKS: Arndt - Moros, Wolski, Dąbrowski, Marciniak - Dominguez, Rozwandowicz (83' Srnić), Pirulo (77' Klimczak), Trąbka (65' Rygaard), Nawotka - Ricardinho (77' Sekulski)

GKS: Drazik - Kulawiak (80' Zalewski), Komor, Szczęśniak, Słodowy - Zejdler (90+3' Bondarenko), Apolinarski (46' Niewiadomski), Bojdys, Bielak, Jadach (46' Feruga) - Rumin

Żółte kartki: 23' Marciniak, 53' Trąbka, 71' Dominguez, 90' Dąbrowski - 8' Apolinarski, 11' Komor, 16', 23' Bojdys,

Czerwona kartka: 23' Bojdys

Sędzia: Mariusz Złotnicki