Lotto Ekstraklasa: Wisła Kraków z pierwszym zwycięstwem w sezonie

• Data publikacji: 27.07.2018, 22:37

W 2. kolejce Lotto Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków po dobrym meczu pokonali 2:1 Miedź Legnica i tym samym odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Bramki dla gospodarzy strzelili Ondrasek i Kort. Honorowe trafienie dla beniaminka z rzutu karnego zanotował Marquitos.

Przez pierwsze dwa kwadranse to podopieczni Macieja Stolarczyka mieli przewagę nad spotkaniem, ale niewiele z tego wynikało. Piłkarze Wisły atakowali, ale to goście mieli pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki. W 33. minucie Forsell stanął ,,oko w oko" z Buchalikiem, ale przegrał ten pojedynek. Na kolejną dobrą okazję trzeba było czekać do 43. minuty i od razu zakończyła się ona trafieniem. Z rzutu rożnego dogrywał Pietrzak, w polu karnym Miedzi się zakotłowało, a do piłki doszedł Wasilewski. Strzał obrońcy Wisły obronił Sapela, ale nie miał szans przy dobitce Ondraska. Do przerwy się nic już nie zmieniło, a po wznowieniu gry z wysokiego C zaczęli gospodarze.

W 49. minucie znakomite podanie Patryka Małeckiego wykorzystał Kort i skierował piłkę do siatki piłkarzy z Legnicy. Podopieczni Macieja Stolarczyka chcieli iść za ciosem i kilka chwil później mogli prowadzić 3:0, ale Ondrasek trafił tylko w słupek. Dominik Nowak postanowił dokonać roszad w składzie i rezerwowi dali nowy impuls zespołowi. W 69. minucie do rzutu karnego podyktowanego za faul na Piaseckim podszedł Marquitos i pewnie pokonał Buchalika. Piłkarze Miedzi poczuli, że mogą powalczyć o chociaż punkt i zaczęli coraz odważniej atakować. Jednak albo pojawiała się niedokładność w ostatnim podaniu albo skutecznie interweniował bramkarz Wisły. Buchalik został bohaterem swojego zespołu broniąc już w doliczonym czasie gry strzał z pięciu metrów Piaseckiego.

Wisła Kraków - Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: 43' Ondrasek, 49' Kort - 69' Marquitos (k.)

Żółte kartki: Bartkowski, Basha, Imaz, Sadlok - Santana, Augustyniak, Marquitos

Wisła Kraków: Buchalik - Pietrzak, Sadlok, Bartkowski, Wasilewski -  Kort (89' Wojtkowski), Boguski (83' Kostal), Basha, Imaz (73' Plewka), Małecki - Ondrasek

Miedź Legnica: Sapela - Adu Kwame, Bartczak, Bozić, Perez - Augustyniak (59' Garguła), Forsell (59' Marquitos), Ojamaa (64' Piasecki), Santana, Łobodziński - Piątkowski

Sędzia: Wojciech Myć