Piłka nożna kobiet: bez niespodzianek w 19. kolejce, Czarni coraz bliżej mistrzostwa

• Dodał: Mateusz Filipek
  • Data publikacji: 09.05.2021, 20:50

Za nami 19. kolejka Ekstraligi kobiet. Na trzy serie gier przed końcem sezonu znana jest już para spadkowiczów. Do Rolnika Głogówek dołączył ROW Rybnik. Trwa za to nadal zacięta rywalizacja o mistrzostwo, a wszystkie ekipy z czołówki wygrały swoje spotkania.

Aby zachować szanse na mistrzostwo, Górnik musiał pokonać na wyjeździe Sportis Bydgoszcz. Zespół z Łęcznej już przed upływem kwadransa uzyskał dwubramkowe prowadzenie dzięki bramkom zdobytym przez Ewelinę Kamczyk i Alicję Dyguś. Wynik na 3:0 ustaliła Kamczyk i spotkanie zakończyło się wygraną faworytek.

Zdegradowana już drużyna Rolnika B. Głogówek gładko uległa na wyjeździe Śląskowi Wrocław.  Prowadzenie gospodyniom zapewniła już w 2. minucie Karolina Iwaśko. Na 2:0 podwyższyła Kamila Czudecka, a wynik w drugiej połowie ustaliła Iwaśko. WKS utrzymał 5. pozycję, Rolnik zajmuje nadal ostatnie miejsce.

Najwyżej swój mecz w tej serii gier wygrał Medyk Konin, który z kwitkiem odprawił zespół ROW-u Rybnik. W 11. minucie prowadzenie ekipie Roberta Makarewicza zapewniła Alicia Tamburro, a niedługo później trafienie dołożyła Anna Gawrońska. Druga z zawodniczek zdobyła także tuż po rozpoczęciu drugiej połowy kolejną bramkę. Pewną wygraną przypieczętowała Dominika Kopińska.

Niezwykle zacięte stracie stoczyły GKS Katowice i Olimpia Szczecin. Ekipa gości niespodziewanie objęła prowadzenie w 9. minucie po rzucie karnym, który wykorzystała Patrycja Michalczyk, a na 2:0 kwadrans później podwyższyła Marianna Litwiniec. Tuż przed przerwą nadzieje katowiczankom przywróciła Kinga Kozak. W drugiej połowie GKS zaczął spisywać się coraz lepiej, a przewagę udokumentował golem Klaudii Maciążki. Remis utrzymał się niemal do samego końca, ale wygraną zespołowi GKS-u strzałem z rzutu karnego zapewniła Marlena Hajduk. Teraz już na pewno zajmująca obecnie 6. pozycję ekipa z Górnego Śląska zakończy sezon wyżej od swoich rywalek ze Szczecina, które są 8.

Skromną domową wygraną nad drużyną AP Lotos Gdańsk odniósł SMS-u Łódź. Stawiane w roli faworyta zawodniczki SMS-u bardzo długo nie potrafiły zaskoczyć rywalek, ale w końcu bramkę zdobyła Klaudia Jedlińska. Więcej goli już nie padło i łodzianki zgarnęły komplet punktów. Minimalne zwycięstwo pozwoliło drużynie przedłużyć szanse na zdobycie mistrzostwa.

Najbliżej mistrzostwa wciąż drużyna Czarnych Sosnowiec, która pokonała na boisku Prądniczanki AZS UJ Kraków. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobyła 16. minucie Alica Materek. Dla zespołu Sebastiana Stemplewskiego był to już trzeci mecz z rzędu bez straty gola. Nad UKS-em SMS Łódź ma pięć punktów przewagi i korzystny bilans bezpośrednich meczów.