Serie A: Milan nie dał szans Juventusowi!

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 09.05.2021, 22:53

W 35. kolejce Serie A piłkarze Juventusu Turyn podejmowali AC Milan. Drużyna z Mediolanu całkowicie zdominowała swoich rywali i odniosła pewne zwycięstwo 3:0. Porażka z Milanem sprawiła, że podopieczni Andrei Pirlo spadli na piąte miejsce w ligowej tabeli, które nie gwarantuje gry w Lidze Mistrzów.

Bezpośrednie starcie drużyn z Turynu i Mediolanu było niezwykle istotne w kontekście walki o udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Już na początku spotkania po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry pierwszą okazję do otworzenia wyniku miał Matthijs de Ligt, lecz jego strzał został zablokowany. Później nieco aktywniejsi byli mediolańczycy. W 18. minucie Brahim Diaz otrzymał piłkę w szesnastce rywali, ale uderzył niecelnie. Chwilę później z kolejną próbą hiszpańskiego zawodnika poradził sobie Wojciech Szczęsny. W 30. minucie gospodarze powinni prowadzić 1:0. Po centrze z rzutu rożnego do futbolówki doszedł Giorgio Chellini, jednak w dogodnej sytuacji uderzył niecelnie. W końcówce pierwszej połowy spore zagrożenie pod bramką Juventusu stwarzał Theo Hernandez. Najpierw z mocnym wstrzeleniem Francuza poradził sobie Alex Sandro, a chwilę później po jego strzale i rykoszecie piłka wylądowała w rękach golkipera miejscowych. W doliczonym czasie gry zespół z Mediolanu objął prowadzenie. Wojciech Szczęsny odbił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ta trafiła do Brahima Diaza, który minął Juana Cuadrado i precyzyjnym strzałem ustalił rezultat pierwszej połowy na 1:0.

Na początku drugiej części składną akcję Juventusu zakończył uderzeniem Rodrigo Bentancur, jednak dobrą interwencją po strzale Urugwajczyka popisał się golkiper przyjezdnych Gianluigi Donnarumma. W 56. minucie Brahim Diaz wbiegł w pole karne przeciwników i uderzył w stronę bramki Juventusu, ale futbolówka trafiła w rękę Giorgio Chielliniego. Po konsultacji z systemem VAR Paolo Valeri podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Frank Kessie, ale nie wykorzystał znakomitej okazji. Świetną interwencją w tej sytuacji popisał się Wojciech Szczęsny. W kolejnym fragmencie rywalizacja na Allianz Stadium zaostrzyła się. Arbiter pokazał kilka żółtych kartek, a po jednym z wejść obrońców Juventusu plac gry opuścił kontuzjowany Zlatan Ibrahimović. W 71. minucie podopieczni Stefano Pioliego wymienili kilka szybkich podań, po których szansę na powiększenie przewagi gości miał Hakan Calhanoglu, lecz Wojciech Szczęsny dobrze wyszedł z bramki, uprzedzając tureckiego zawodnika. Turyńczycy dłużej utrzymywali się przy piłce i dążyli do odrobienia strat, ale to zespół z Mediolanu wyprowadzał kolejne ciosy. W 78. minucie Ante Rebić znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego umieścił piłkę w bramce rywali. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fikayo Tomori najlepiej odnalazł się w polu karnym i precyzyjnym strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. W końcówce gospodarze chcieli zdobyć gola honorowego, ale dobrze funkcjonująca defensywa przeciwników im na to nie pozwoliła, a spotkanie zakończyło się wygraną Rossonerich 3:0. Po tym zwycięstwie Milan zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A. Z kolei piłkarze Juventusu plasują się na piątej pozycji. Trzy kolejki przed końcem sezonu zespół z Turynu nie jest pewny udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów.

W następnej kolejce Juventus FC zagra na wyjeździe z US Sassuolo (12 maja, 20:45). Natomiast AC Milan również na wyjeździe zmierzy się z Torino FC (12 maja, 20:45).

Juventus FC - AC Milan 0:3 (0:1)

Bramki: 45+1' Diaz, 78' Rebić, 82' Tomori

Juventus Turyn: Szczęsny - Cuadrado, Chiellini, de Ligt, Alex Sandro - McKennie, Bentancur (67' Kulusevski), Rabiot, Chiesa (79' Dybala) - Ronaldo, Morata.

AC Milan: Donnarumma - Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez - Saelemaekers (82' Dalot), Kessie, Diaz (70' Krunić), Bennacer (82' Meite), Calhanoglu - Ibrahimović (66' Rebić).

Żółte kartki: Chiesa, Chiellini - Diaz, Saelemaekers

Niewykorzystany rzut karny: 58' Frank Kessie (obrona bramkarza)

Sędzia: Paolo Valeri