NHL: Montreal Canadiens ostatnią drużyną w fazie play-off

• Data publikacji: 11.05.2021, 10:00

Sezon zasadniczy w NHL zbliża się do końca. Ostatnią drużyną, która uzupełniła miejsce w najlepszej szesnastce jest Montreal Canadiens. Co prawda, przegrali oni po dogrywce z Edmonton Oilers, ale zapewnili sobie czwarte miejsce w Dywizji Północnej.

Dla Montreal Canadiens było to już przedostatnie spotkanie w sezonie zasadniczej. Po trzech porażkach z rzędu ekipa z Montrealu nadal musiała czekać na awans do fazy play-off. W dzisiejszym meczu podejmowała Edmonton Oilers. Wynik dla gospodarzy otworzył Jake Evans. Kilkanaście sekund później wyrównał James Neal. Potem Oilers przejęli prowadzenie za sprawą Ryana Nuggenta-Hopkinsa. W drugiej tercji na 2:2 trafił Paul Byron, ale kilka minut później odpowiedział Dominik Kahun i to goście byli bliżej zwycięstwa. Na siedem minut przed końcem spotkania do remisu doprowadził Artturi Lehkonen. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której zwycięską bramkę dla ekipy z Edmonton strzelił Connor McDavid. To jego już 33. trafienie w sezonie, a Leon Draisaitl zaliczył 51. asystę. Nafciarze są zakończą sezon zasadniczy na drugiej pozycji w Dywizji Północnej, a Canadiens na czwartej. Obydwa zespoły spotkają się także w kolejnym bezpośrednim meczu.

Montreal Canadiens - Edmonton Oilers 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:1)

Już dzisiaj zakończyła się rywalizacja w Dywizji Centralnej. Pierwsze miejsce zajęli Carolina Hurricanes, którzy na koniec otrzymali pogrom 0:5 od Nashville Predators, czyli czwartej drużyny tabeli. Punkt do drużyny z Caroliny stracili ostatecznie Florida Panthers, którzy wygrali 4:0 z trzecią w tabeli Tampą Bay Lightning. Nie wszystko jasne jest jeszcze w Dywizji Zachodniej. W meczu na szczycie Colorado Avalanche wygrali 2:1 z Vegas Golden Knights. Liderzy tabeli objęli prowadzenie po bramce Alexa Pietrangelo. Potem dwa trafienia dla Colorado zanotowali Andre Burakowsky i J.T. Compher. Różnica między zespołami stopniała do dwóch oczek. Golden Knights do rozegrania został jeden mecz, a Avalanche jest dwa do rozegrania.

Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Nashville Predators - Carolina Hurricanes 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Boston Bruins - New York Islanders 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Chicago Blackhawks - Dallas Stars 4:5 (2:1, 1:1, 1:2, 0:1)
Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Los Angeles Kings - St. Louis Blues 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)