Tenis - ATP Rzym: udany początek turnieju dla Kubota
SweTennis/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 11.05.2021, 16:12

Łukasz Kubot i Franco Skugor rozpoczęli zmagania w Rzymie od zwycięstwa nad duetem braci Tsitsipas. Mecz w turnieju rangi ATP Masters 1000  trwał ponad półtorej godziny i zakończył w dwóch setach na korzyść polsko-chorwackiej pary.

Podczas zmagań w stolicy Włoch Łukasz Kubot tym razem nie występuje ze swoim stałym partnerem Wesley Koolhofem, a Franco Skugorem. Początkowo rywalami polsko-chorwackiej pary mieli być Karen Chaczanow i Andriej Rublow, natomiast Rosjanie wycofali się z rywalizacji deblowej. W związku z tym we wtorkowe popołudnie przeciwnikami Kubota i Skugora byli bracia Tsitsipas.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli doświadczeni debliści, ale Petros i Stefanos Tstitsipas szybko odrobili stratę przełamania. W kolejnej części pierwszego seta gemy należały do serwujących, a losy całej partii rozstrzygnęły się w tie-breaku. W przeciwieństwie do poprzedzających gemów, ostatnia rozgrywka tej odsłony była bardzo wyrównany. Finalnie po 52 minutach od rozpoczęcia spotkania prowadzenie objęli Polak i Chorwat.

Początek drugiego seta na korcie numer trzy był niemal powtórką z partii numer jeden. Ponownie Kubot i Skugor przełamali serwis rywali, aby w kolejnej części pozwolić na wyrównanie stanu drugiego seta przez Greków. Tym razem na zakończenie drugiej odsłony nie trzeba było czekać, aż tak długo jak w pierwszej partii. W gemie numer osiem Łukasz Kubot wraz ze swoim partnerem sięgnęli po przełamanie, a chwilę później zakończyli spotkanie przy własnym podaniu.

W drugiej rundzie zawodów Łukasz Kubot i Franco Skugor zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku - Granollers/Zeballos i Molteni/Schwartzman.

Łukasz Kubot/Franco Skugor (POL/CRO) - Stefanos Tsitsipas/Petros Tsitsipas (GRE/GRE)[ALT] - 7:6(7), 6:3