NHL: Capitals zwycięża w ostatnich sekundach

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 12.05.2021, 10:08

Zarówno Bruins, jak i Capitals dawno zapewniły sobie grę w najlepszej szesnastce ligi, Capitals do końca walczyło też z Pittsburghiem o pierwsze miejsce w tabeli.  Mecz był zacięty, ale zwycięstwo ekipa ze stolicy zapewniła sobie dopiero w ostatnich sekundach.

Strzelanie w tym spotkaniu zaczęło się w okolicy połowy czasu gry. Wtedy to prowadzenie Bostonowi dał Curtis Lazar po podaniu Tinordiego. Strzelcowi bramki krążek początkowo zatrzymał się na łyżwie, przytomnie jednak zdążył umieścić go między słupkami. Capitals po tym golu bardzo starali się wyrównać, a udało im się to sześć minut później, a strzelcem został Carl Hagelin.

Były już ostatnie sekundy meczu i bostończycy już chyba szykowali się do dogrywki, na 10 sekund przed końcem nawet to oni przerwali akcję Capitals, którzy jednak szybko wrócili do ataku. Michael Raffl dośrodkowywał z bardzo ostrego kąta, a krążek prześlizgnął się pod poprzeczką i wypadł poza bramkę, jednak stało się to z taki sposób, że sędziowie zaliczyli gola i zwycięstwo gospodarzy w ostatnich sekundach stało się faktem.

Washington Capitals - Boston Bruins 2:1 (0:0, 1:1, 1:0),

W drugim spotkaniu dnia Winnipeg Jets nie dało szans Vancouver Canucks 5:0 i tym samym zapewniło sobie trzecie miejsce w Dywizji Północnej. Dla gości dwukrotnie trafiał Blake Wheeler, po jednym trafieniu dołożyli Appleton, Scheifele i Connor.

Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 0:5 (0:1, 0:2, 0:2).