Tenis - WTA Rzym: Iga lepsza od Madison Keys, Polka w III rundzie
sirobi 2019

• Data publikacji: 12.05.2021, 17:18

Iga Świątek (15. WTA) po trudnym początku złapała swój rytm gry i ostatecznie pokonała Madison Keys (23. WTA) 7:5, 6:1 w spotkaniu II rundy turnieju WTA w Rzymie. W następnej fazie rozgrywek rywalką Polki będzie Barbora Krejcikova (40. WTA), która w dwóch setach pokonała Sofie Kenin (5. WTA).

Obie zawodniczki, choć znajdują się na wysokich pozycjach w rankingu WTA, to na tenisowych kortach w oficjalnym meczu spotkały się po raz pierwszy. Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu Polki, która już w pierwszym gemie pozwoliła rywalce na uzyskanie przełamania. Świątek udało się co prawda szybko odrobić stratę, bo odłamała już w drugim gemie, ale parę minut później raz jeszcze oddała własne podanie, dzięki czemu to Madison miała przewagę w secie. Gdy Iga serwowała przy stanie 3:5, gem rozpoczął się od trzech kolejnych piłek setowych dla Amerykanki. Naszej tenisistce udało się jednak wyjść z bardzo trudnej sytuacji i wygrać pięć kolejnych wymian, doprowadzając tym samym do dziesiątego gema. W nim Polka bardzo szybko uzyskała podwójną szansę na przełamanie i zdołała wykorzystać drugą z nich, doprowadzając tym samym do wyrównania na 5:5. Następnie Iga poszła za ciosem i po wygranym gemie przy własnym podaniu, zdołała przełamać serwis Madison po raz trzeci i tym samym zwyciężyła w pierwszym secie 7:5.

Drugą odsłonę Świątek zaczęła tak, jak skończyła pierwszą. Polka wyraźnie nabrała pewności siebie na korcie, co poskutkowało szybkim prowadzeniem 3:0 z jednym przełamaniem na koncie. W czwartym, najdłuższym w meczu gemie Keys próbowała jeszcze wrócić do gry, ale Iga raz jeszcze okazała się sprytniejsza podczas wymian i po raz drugi w secie przełamała podanie Amerykanki. Zaraz później Polka wygrała przy własnym podaniu do zera i była już tylko jednego gema od III rundy turnieju. Madison udało się co prawda wygrać gema przy własnym podaniu, ale w gemie serwisowym Igi nie miała już nic do powiedzenia. Tym samym Polka awansowała do trzeciej rundy, w której zmierzy się z Barborą Krejcikovą, która wygrała swój mecz z Sofią Kenin.

Iga Świątek (POL) [15] - Madison Keys (USA) 7:5, 6:1