Strzelectwo - PŚ: niezaspokojone apetyty polskich strzelców

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 12.05.2021, 19:58

Daleko od czołowych lokat plasowali się polscy strzelcy w skeecie na trwającym w Lonato Pucharze Świata specjalistów od broni gładkolufowej. Po najwyższe jak dotąd miejsce sięgnęła Aleksandra Jarmolińska, która w konkursie indywidualnym zajęła 15. pozycję.

Apetyty na dobry rezultat naszej reprezentantki mogły być jednak jeszcze większe. Jarmolińska, dzięki wspaniałej postawie w pierwszych czterech seriach, miała bardzo mocną pozycję w czołówce. Do wcześniejszego wyniku 97 zestrzelonych na 100 rzutków nijak przystawała jednak ostatnia seria w wykonaniu naszej reprezentantki. Polka zestrzeliła w niej jedynie 21 na 25 celów i tym samym przekreśliła swoje szanse na występ w finale, plasując się ostatecznie na 15. lokacie.

Podobne miejsce Jarmolińska notowała w dzisiejszym mikście z Kacprem Baksalary. Mocniejszym ogniwem w parze był leszczynianin, który w męskiej stawce ma znacznie gorszą pozycję niż Jarmolińska w żeńskim. Polski zespół zaliczył wspólnie wynik 133/150, który w pierwszych bardzo dobrze obsadzonych zawodach od rozpoczęcia pandemii, nie mógł pozwolić na więcej niż na jedno z ostatnich miejsc w drugiej dziesiątce klasyfikacji.

Sam Baksalary nie liczył się kompletnie w rywalizacji indywidualnej. Polski strzelec, mimo przyzwoitego strzelania, w naszpikowanej gwiazdami stawce, sklasyfikowany został w szóstej dziesiątce. Każdy zestrzelony rzutek więcej naszego reprezentanta windowałby go w tak wyrównanej stawce o około 15. pozycji. Daleko w rywalizacji pań sklasyfikowana została też inna z naszych reprezentantek. Agnieszka Sieracka z wynikiem 109 trafień uplasowała się na 42. pozycji.