Puchar Francji: PSG po serii rzutów karnych melduje się w finale!
Balkan Photos/Flickr

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.05.2021, 23:05

Spotkanie półfinałowe Pucharu Francji pomiędzy Montpellier HSC a Paris Saint-Germain FC zakończyło się zwycięstwem gości. Po remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry i triumfie 6:5 w serii rzutów karnych to paryżanie zameldowali się w finale Pucharu Francji.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość różnie. „Paryżanie” są w ligowej tabeli na drugiej lokacie, zaś zawodnicy „La Paillade” na ósmej. W rozgrywce ćwierćfinałowej gospodarze wygrali 2:1 z Canet Roussillon, zaś podopieczni Mauricio Pochettino ograli aż 5:0 Angers. W tym meczu biorąc pod uwagę wszelkie względy to paryżanie wydawali się zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Michela Der Zakariana zabrakło Pedro Mendesa, Jonasa Omlina, czy Ambroise Oyongo. Mauricio Pochettino nie mógł za to wystawić do rywalizacji Andera Herrery, Juana Bernata, Presnela Kimpembe’a, Layvina Kurzawy oraz Marco Verrattiego.

Zawodnicy PSG już od samego początku ruszyli mocno do ataku. Przyniosło to szybko skutek, bowiem już w 10. minucie Kylian Mbappe wykorzystał podanie Idrissy Gueye’a i pewnie pokonał golkipera Montpellier. Kolejne minuty to niesłabnąca dominacja gości. Mieli oni jednak problem z podwyższeniem wyniku. Często uderzali niecelnie lub Dimitry Bertaud był na posterunku. Zemściło się to na nich w końcówce połowy, kiedy to w 45. minucie Gaetan Laborde doprowadził do wyrównania. Francuz pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego pokonał Keylora Navasa.

Drugie 45 minut również rozpoczęły się od mocnego uderzenia PSG. W 50. minucie Mbappe znowu popisał się absolutnym geniuszem, przebiegł sam pół boiska, okiwał obrońców gospodarzy i ponownie wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. PSG jeszcze chwilę naciskało i chciało szybko podwyższyć wynik. Potem jednak to Montpellier przejęło inicjatywę i w 82. minucie strzeliło drugą bramkę. Fantastyczną akcję z kilkoma świetnymi podaniami wykończył Andy Delort. Regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem 2:2.

Ostatecznie po konkursie rzutów karnych, które zakończyły się rezultatem 6:5 to PSG triumfowało w tym półfinale.

Wynik ten spowodował, że PSG zameldowało się już w finale Puchary Francji i może spokojnie czekać na rywala, którego poznamy jutro, a będzie to jedna ekipa z pary GFA74 – AS Monaco.

Montpellier HSC – Paris Saint-Germain FC 2:2 (1:1), 5:6 w rzutach karnych

Bramki: 45’ Laborde, 83’ Delort – 10’ Mbappe, 50’ Mbappe

Montpellier: Bertaud – Congre, Hilton, Souquet (46’ Mavididi) – Ristić, Savnier, Ferri (68’ Le Tallec), Sambia – Mollet (87’ Dolly) – Delort, Laborde

PSG: Navas – Bakker, Diallo, Marquinhos, Florenzi (86’ Neymar) – Gueye (81’ Danilo), Paredes, Rafinha (72’ Draxler) – Mbappe (82’ Kean), Icardi, Sarabia (73’ Di Maria)

Żółte kartki: 52’ Ferri, 65’ Mollet, 89’ Savanier – 89’ Bakker, 90’ Neymar

Sędzia: Jeremie Pignard