La Liga: Villarreal zwycięża z Valladolid. Ekipa Unaia coraz bliżej awansu do Ligi Europy
Goldorak/Wikimedia Commons

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 13.05.2021, 20:52

Real Valladolid przegrał spotkanie na własnej murawie z Villarrealem. Komplet punktów pozwoli ekipie Unaia powalczyć o awans do Ligi Europy, natomiast Real Valladolid znajduje się coraz bliżej spadku.

Dość spokojnie rozpoczęło się spotkanie na Estadio Jose Zorrilla, choć obie drużyny miało o co walczyć – Valladolid o punkty, by uniknąć strefy spadkowej, a Villarreal o miejsce, dzięki któremu zakwalifikuje się do Ligi Europy. Po pierwszym kwadransie zauważalne było, że to goście przejęli inicjatywę i częściej oraz dynamiczniej atakowali bramkę rywali. Statystyki również przemawiały na ich korzyść – byli w znacznie wyższym posiadaniu piłki, częściej i dokładniej również podawali.

Po 37. minutach na tablicy wyników wciąż widniał remis, choć zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej ładnie grali podaniami i stwarzali niebezpieczne sytuacje pod bramką gospodarzy. Oni z kolei, w końcówce pierwszej odsłony meczu zdawali się przejąć nieco inicjatywę i rzewnie pracowali w polu karnym przyjezdnych. Aż do gwizdka sędziego oznaczającego koniec pierwszej połowy, mimo kilku ciekawych akcji nic, co przechyliłoby szalę zwycięstwa na jedną bądź drugą stronę, się nie wydarzyło.

Druga połowa nie przyniosła rewelacji, przynajmniej z początku. Piłka znów rozgrywana była głównie na połowie Realu Valladolid. Gospodarze jednak mieli świetną sytuację do otwarcia wyniku spotkania, której nie wykorzystali. Jawad El Yamiq dryblując minął defensywę Villarrealu i oddał bardzo mocny strzał. Broniący Roberto Jimenez poradził sobie z tą piłką, dzięki jego interwencji futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. W 68. minucie goście postanowili odgryźć się i po pięknej akcji Gerarda Moreno wynik zmienił się na 1:0 dla Villarrealu.

Realowi Valladolid brakowało pomysłu na grę, precyzyjności w podaniach i dynamiki. W samej końcówce spotkania Etienne Capoue doprowadził do rozstrzygnięcia spotkania, gdyż swoim świetnym strzałem zmienił wynik na 2:0. Do końca meczu nic więcej się nie wydarzyło, dzięki czemu goście mogli cieszyć się kompletem punktów.

Valladolid – Villarreal 0:2 (0:0)

Bramki: - 68’ Moreno, 90’ Capoue

Valladolid: Jimenez – El Yamiq, Fernandez (55’ Alcaraz), Gonzalez – Janko, Mesa (55’ Guardiola), Villa (77’ Andre), Fede (77’ Olivas), Nacho – Plano (77’ Michel), Weissman

Villarreal: Asenjo – Pena, Albiol, Torres, Alfonso Pedraza – Gomez (90+3' Moreno), Parejo, Capoue, Trigueros (90+2' Baena) – Moreno, Alcacer (61' Pino)

Żółte kartki: 30’ El Yamiq 76’ Olivas 90’ Guardiola

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea