NHL: zakończono sezon zasadniczy w Dywizji Zachodniej

• Data publikacji: 14.05.2021, 09:24

To był już przedostatni dzień sezonu zasadniczego w lidze NHL. Swoje spotkania wygrali St. Louis Blues, Colorado Avalanche i Calgary Flames.

Bardzo ciekawy przebieg miał mecz St. Louis Blues z Minnesotą Wild. Pierwsza tercja należała do gości, którzy po bramkach Nico Sturma, Ryana Sutera i Marcusa Foligno prowadzili już 3:0. Wydawało się, że rywalizacja także dalej będzie przebiegać pod dyktando Wild. Jednak Blues wrócili do gry i po drugiej odsłonie meczu to już oni wygrywali. Najpierw pierwszą bramkę dla gospodarzy strzałem pod poprzeczkę zdobył Zach Sanford, a następnie trafienia Braydena Schenna w przewadze przedzieliła bramka Davida Perrona. W trzeciej tercji Perron trafił po raz drugi, a następnie dwie bramki strzelił Jordan Kyrou. Tym samym St. Louis Blues wygrali w ostatnim meczu sezonu zasadniczego 7:3. W tabeli Dywizji Zachodniej uplasowali się na czwartym miejscu, a Wild pozycję wyżej.

St. Louis Blues - Minnesota Wild 7:3 (0:3, 4:0, 3:0)

Najlepszym zespołem Dywizji Zachodniej zostało Colorado Avalanche. W ostatnim spotkaniu wygrali 5:1 z Los Angeles Kings. Decydująca okazała się druga tercja, w której gospodarze zdobyli wszystkie pięć bramek, w tym dwie Tyson Jost. Zaległe mecze do rozegrania mają jeszcze Calgary Flames i Vancouver Canucks. Obydwa zespoły, które nie awansują do play-offów zmierzyły się dzisiaj ze sobą. Flames pierwsi stracili bramkę, ale triumfowali 4:1.

Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 1:5 (1:0, 0:5, 0:0)
Calgary Flames - Vancouver Canucks 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)