Kolarstwo torowe - PN: Wai Sze Lee najlepsza w sprincie

• Data publikacji: 14.05.2021, 15:25

W Hongkongu trwa rywalizacja w nowych zawodach UCI, czyli Pucharze Narodów. Drugiego dnia zmagań rozegrano kilka finałów, w tym sprint kobiet, w którym triumfowała Wai Sze Lee. Polacy nie startują.

Wai Sze Lee z powodu słabej obsady jest jedną z największych gwiazd pierwszej rundy Pucharu Narodów. Sprinterka startuje u siebie, więc także dlatego celowała w zwycięstwo. W finale w dwóch biegach pokonała Japonkę Yukę Kobayashi. Brązowy medal wywalczyła Fuko Umekawa z Team Rakuten K Dreams. Dzisiaj rozegrano dwa wyścigi scratch. Obydwa padły łupem reprezentantów Białorusi. Wśród kobiet Tatsiana Szarakowa wyprzedziła Yumi Kajiharę i Tanię Calvo Barbero. W wyścigu mężczyzn najlepszy był Yauheni Karaliok. Na podium stanęli także Moritz Malcharek i Kazushige Kuboki.

Rozegrano także wyścigi eliminacyjne, które były bardzo krótkie - sześć zawodniczek i siedmiu zawodników. Triumfowali Japonka Yumi Kajihara i Eiya Hashimoto z Japonii. Rywalizację na 1000 metrów ze startu zatrzymanego zdecydowanie wygrał Felix Gross. Niemiec uzyskał wynik 1:00,774, czyli prawie o sekundę lepszy od Muhammada Fadhila Mohda Zonisa (Sime Darby Foundation). Zmagania w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zdominował Ashton Lambie. Amerykanin w finale szybko wyprzedził Niemca Domenica Weinsteina. Drugi z naszych zachodnich sąsiadów, Leon Rohde w wyścigu o brąz pokonał Hiszpana Erika Martorella Hagę.