Lotto Ekstraklasa: Zagłębie Lubin na szczycie

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 28.07.2018, 20:05

Zagłębie Lubin wygrało z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 (0:0) w pierwszym sobotnim meczu 2. kolejki Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej, podopieczni Mariusza Lewandowskiego uplasowali się na pierwszym miejscu w tabeli.

Niespodziewanie, to goście jako pierwsi stworzyli sobie dobrą sytuację na strzelenie gola. Alexandre Cristovao najlepiej odnalazł się w polu karnym gospodarzy, lecz oddał zbyt lekki strzał, żeby pokonać Dominika Hładuna. W kolejnych minutach pierwszej połowy dominowali Lubinianie, ale, nie licząc niecelnego uderzenia z dystansu Łukasza Janoszki, nie potrafili zagrozić bramce beniaminka ligi. Kibice na trybunach mogli być nieco zawiedzeni, szczególnie po postawie swoich ulubieńców w zeszłym tygodniu.

Sosnowiczanie powinni wyjść na prowadzenie w 52. minucie gry. Sam na sam z bramkarzem ekipy z Dolnego Śląska wyszedł Udovicić, ale jego decyzja o próbie lobu nie była korzystna. Nie trafił. Kilka chwil później było już 1:0 dla gospodarzy. Jeden z defensorów gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Filip Starzyński i pewnym strzałem w lewy, dolny róg bramki pokonał Kudłę. Radość miejscowych fanów trwała tylko pięć minut. Nieudolność Lubinian w obronie wykorzystał Konrad Wrzesińki, pokonując Dominika Hładuna w sytuacji sam na sam. Sosnowiczanie mogli niedługo potem objąć prowadzenia, ale celnym strzałem świetnej akcji nie potrafił sfinalizować Nowak. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić... Jedna głupia strata gości w środku pola zakończyła się szybkim podaniem do Jakuba Maresa, który nie miał żadnych problemów wygrać rywalizacji oko w oko z golkiperem gości. Gospodarze już do końca kontrolowali wynik, ale próby Bartłomieja Pawłowskiego i Jakuba Maresa nie kończyły się powodzeniem.

Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)

Bramki: Starzyński (61' - karny), Mares (77') - Wrzesiński (66')

Zagłębie Lubin: Hładun – Dziwniel, Guldan, Kopacz, Czerwiński – Tosik (88. Matras), Matuszczyk, Pawłowski, Starzyński – Janoszka (58. Bohar), Tuszyński (73. Mareš).

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Wrzesiński, Jędrych, Polczak, Malheiro – Cristovao (63. Heinloth), Babiarz, Vokić (62. Milewski), Nowak – Udovicić, Sanogo.

żółte kartki: Kopacz, Czerwiński, Tosik – Vokić, Wrzesiński, Sanogo

sędziował: Zbigniew Dobrynin