Koszykówka - VTB: druga porażka Zastalu i pożegnanie z rozgrywkami
Tomasz Browarczyk/400mm.pl

• Data publikacji: 14.05.2021, 21:45

Enea Zastal Zielona Góra odpadła w ćwierćfinale ligi VTB. Polski zespół przegrał w drugim meczu z Unicsem Kazań i 0:2 w całej serii.

Pierwszy mecz ćwierćfinału w Kazaniu Unics wygrał zdecydowanie. Gra Zastalu w tamtym spotkaniu wyglądała bardzo słabo i musiała się zmienić przed dzisiejszym meczem. W przypadku porażki drużyna z Zielonej Góry odpadłaby z rozgrywek i zakończyła sezon. Tym samym podopieczni Żana Tabaka walczyli o doprowadzenie do decydującego meczu.

Na początku meczu goście szybko objęli prowadzenie 7:2. Zastal po trójce Rolandsa Freimanisa i wsadzie Davida Brembly'ego odrobił straty. Po kolejnej minucie polski zespół był już na prowadzeniu. Co cieszyło, dużo lepiej wyglądał atak zielonogórzan w porównaniu do poprzedniego meczu, gdyż w pierwszej kwarcie gospodarze rzucili 25 punktów, o jeden więcej od rywali. W drugiej części gry koszykarze Zastalu nie byli już tak skuteczni. Rzucili zaledwie 12 punktów. Jednak wynik nadal był bliski remisu. Do przerwy Unics prowadził 39:37.

Druga połowa rozpoczęła się od serii 8:0 zespołu z Kazania. Tym samym goście zapewnili sobie dwucyfrową przewagę. Różnica ta utrzymywała się w kolejnych minutach. Przed czwartą kwartą rosyjska drużyna wygrywała 66:56 i była coraz bliżej awansu do półfinału. Unics utrzymał kilkunastopunktową zaliczkę do końca meczu i wygrał 90:79. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Kris Richard, który zdobył 20 punktów. Ekipa z Kazania triumfowała po raz drugi w tej serii i awansowała do półfinału. Zielonogórzanie zakończyli swój najlepszy sezon w historii gry w lidze VTB.

Enea Zastal Zielona Góra - Unics Kazań 79:90 (25:24, 12:15, 19:27, 23:24)