Skoki do wody - ME: rosyjska dominacja, Rzeszutek ósmy
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 14.05.2021, 22:37

Andrzej Rzeszutek zajął ósme miejsce na trampolinie trzymetrowej podczas rozgrywanych w Budapeszcze mistrzostwach Europy. Zwyciężył Evgenii Kuznetsov przed swoim rodakiem Nikitą Shleikhirem. W skokach synchronicznych z wieży dziesięciometrowej także triumfowały Rosjanki.

Jako pierwszy rozegrano dziś finał kobiet w skokach synchronicznych na wieży dziesięciometrowej, w którym udział wzięło sześć par. Złoty medal zdobyły Ekaterina Bieliaeva i Juliia Timoshinina. Rosjanki wygrały, wykonując w ostatniej próbie 2 1/2 salta w tył z 1 1/2 śruby w pozycji łamanej. Walkę o pierwsze miejsce przez pewien czas toczyły Eden Cheng i Lois Toulson, jednak swoją szansę na złoty medal pogrzebały w trzeciej serii skoków. W niej źle wykonały 3 1/2 salta w przód w pozycji łamanej, co poskutkowało w tamtym momencie straceniem blisko 20 punktów do rywalek. Pluć w brodę może sobie para Kseniia Bailo/Sofiia Lyskun. Ukrainki przed ostatnią kolejką były na prowadzeniu, ale w niej fatalnie wykonały 3 1/2 salta delfina w pozycji kucznej. Przez ten skok Bailo i Lyskun ostatecznie utrzymały się na podium, ale nad czwartymi Tiną Punzel i Christiną Marią Wassen miały tylko 2,46 punktu przewagi.

Na zakończenie kolejnego dnia zmagań odbył się finał rywalizacji mężczyzn na trampolinie trzymetrowej. Z dobrej strony zaprezentował się Andrzej Rzeszutek, który zajął ósme miejsce. Polak najlepiej zaprezentował się w drugiej oraz czwartej serii skoków gdy wykonywał odpowiednio 2 1/2 salta w przód z 2 śrubami w pozycji łamanej i 3 1/2 salta Auerbacha w pozycji kucznej. W eliminacjach odpadł drugi nasz reprezentant Kacper Lesiak, który zajął w nich 14. miejsce. Medal z najcenniejszego kruszcu zdobył za to Evgenii Kuznetsov. Rosjanin zakończył swój udział w konkursie fantastycznym wykonaniem 4 1/2 salta w przód w pozycji kucznej. Przez długi czas Kuznetsov w zawodach ustępował swojemu koledze z kadry Nikicie Shleikherowi, którego wyprzedził dopiero w przedostatniej kolejce, gdy w lepszym od niego stylu wykonał 3 1/2 salta Auerbacha w pozycji kucznej. Ostatecznie Shleikher do Kuznetsova stracił blisko 20 punktów. Trzeci stopień podium zajął zwycięzca niedawno zakończoniego Pucharu Świata w Tokio Martin Wolfram.