Tenis - WTA Rzym: Iga Świątek w półfinale turnieju!
PPP

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 15.05.2021, 12:47

Iga Świątek odniosła kolejne zwycięstwo w rywalizacji na kortach Foro Italico. Polka, w sobotnie przedpołudnie podczas turnieju WTA 1000 w Rzymie, zmierzyła się z Eliną Switoliną, z którą zwyciężyła w dwóch setach. 19-latka jeszcze dzisiejszego dnia zmierzy się w półfinałowym starciu przeciwko Cori Gauff.

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w Rzymie podczas piątkowej rywalizacji, Iga Świątek oraz Elina Switolina swoją ćwierćfinałową potyczkę rozpoczęły w sobotnie przedpołudnie. Pojedynek polsko-ukraiński zdecydowanie lepiej otworzyła Polka. Pierwsze trzy gemy w spotkaniu powędrowały na konto Świątek. 19-latka w kolejnej części kontrolowała przebieg pierwszej odsłony meczu, a w gemie numer osiem przełamała serwis rywalki po raz drugi, jednocześnie zakańczając tą część rywalizacji.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła 26-latka. Ukrainka wyszła na prowadzenie 2:1, ale Świątek odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób i w następnym gemie przełamała swoją rywalkę. Kolejna faza tego spotkania należała do reprezentantki Polski. Ubiegłoroczna triumfatorka Rolanda Garrosa objęła prowadzenie 4:2, ale wtedy wolą walki wykazała się jej przeciwniczka, Switolina doprowadziła do remisu 4:4. Od tego momentu serwujące pewnie wygrywały swoje podania do stanu 6:5. Wtedy decydujący cios w tym spotkaniu zadała Polka, która zakończyła mecz w imponującym stylu.

W 1/2 finału na drodze Igi Świątek stanie Amerykanka Cori Gauff. Początek półfinałowego pojedynku z udziałem Polki nie wcześniej niż o 15.00.

Iga Świątek (POL)[15] - Elina Switolina (UKR)[5] - 6:2, 7:5