Fortuna 1 Liga: wielkie emocje w Legnicy, show braci Piątek, GKS wygrywa!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 15.05.2021, 14:39

Spotkanie 30. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a GKS-em Tychy zakończyło się zwycięstwem gości. Po dwóch bramkach braci Piątek i trafieniu Żytka dla GKS-u oraz golach Mijuskovicia oraz Bednarskiego dla łęcznian triumfowali oni 3:2.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie bardzo dobrze. Przed tym meczem „Tyscy” znajdowali się na drugiej lokacie z 53 punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 43 „oczek”. Mecz ten był więc bardzo istotny dla obu zespołów w kontekście ich walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie

Miedź triumfowała 2:0, jednak w rewanżu ciężko było o wskazanie zdecydowanego faworyta.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Mecz rozpoczął się genialnie dla tyszan. Już w 5. minucie piękną kombinacyjną akcję strzałem zza pola karnego wykończył Kacper Piątek. Osiem minut później GKS prowadził już 2:0. Do piłki w polu karnym dopadł drugi z braci Piątków – Jakub i podwyższył wynik rywalizacji. W kolejnych minutach mecz się wyrównał i obie ekipy miały jeszcze kilka niezłych okazji na zdobycie bramki.

Od początku drugich 45 minut to Miedź ruszyła do ataku i widać było, że chce jak najszybciej zdobyć kontaktową bramkę. Sztuka ta udała im się w 66. minucie, gdy dokładne dośrodkowanie Marcina Garucha wykończył Nemanja Mijusković. Chwilę później powinien być już wynik remisowy, ale kolejno uderzenia Michała Bednarskiego i Joana Romana albo trafiały w Konrada Jałochę, albo przelatywały nad poprzeczką bramki gości. W końcu legniczanom udało się wyrównać w 85. minucie. Po błędzie Jałochy gola zdobył Bednarski. Nie nacieszyli się oni jednak zbyt długo remisem, bowiem już minutę później GKS ponownie prowadził. Fantastycznym uderzeniem z woleja popisał się Wiktor Żytek i zapewnił swojej drużynie trzy punkty, bowiem właśnie wynikiem 3:2 dla tyszan zakończyła się ta rywalizacja.

Wynik ten spowodował, że GKS wykonał naprawdę istotny krok w kontekście ich bezpośredniego awansu do PKO BP Ekstraklasy. Dla Miedzi porażka ta praktycznie oznacza stratę jakichkolwiek szans na baraże o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Miedź Legnica – GKS Tychy 2:3 (0:2)

Bramki: 66’ Mijusković, 85’ Bednarski - 5’ K. Piątek, 13’ J. Piątek, 86’ Żytek

Miedź: Lenarcik – Pinillos, Biernat (46’ Hoogenhout), Mijusković, Zieliński – Tront (46’ Garuch), Matuszek – Roman (79’ Azikiewicz), Lehaire (46’ Makuch), Tupaj (61’ Śliwa) - Bednarski

GKS: Jałocha – Szeliga, Szymura, Sołowiej, Mańka – K. Piątek (67’ Norkowski), J. Piątek (68’ Steblecki), Paprzycki (73’ Żytek), Biel (68’ Moneta) – Grzeszczyk - Lewicki

Żółte kartki: 61’ Hoogenhout, 77’ Zieliński – 16 Mańka, 81’ Grzeszczyk, 84’ Lewicki

Sędzia: Zbigniew Dobrynin