Gimnastyka artystyczna: Lidia Jakowlewa z kwalifikacją do Tokio

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 15.05.2021, 18:55

Lidia Jakowlewa zwyciężyła w wieloboju w mistrzostwach Australii i Oceanii, dzięki czemu zdobyła kwalifikację olimpijską na igrzyska w Tokio.

W Queensland trwają Gimnastyczne Mistrzostwa Australii i Oceanii. Zakończyły się już zmagania w gimnastyce artystycznej, a najlepsza zawodniczka w wieloboju zapewniła sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Do rywalizacji o bilet do Japonii przystąpiło 17 gimnastyczek. Walkę o zwycięstwo w wieloboju stoczyły ze sobą Alexandra Kiroi-Bogatyreva i Lidia Jakowlewa. Ostatecznie w zmaganiach triumfowała Jakowlewa, która uzyskała łączną notę 75.550 pkt. Najgroźniejsza rywalka okazała się słabsza o punkt, a na najniższym stopniu podium stanęła Ashari Gill. Dzięki triumfowi w wieloboju Lidia Jakowlewa wywalczyła sobie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Alexandra Kiroi-Bogatyreva świetnie zaprezentowała się w finałach z poszczególnymi przyborami, które nie będą rozgrywane na igrzyskach. Zwyciężyła w trzech konkurencjach: z obręczą, piłką i maczugami. W układzie ze wstążką najlepsza okazała się Gill, a Kiroi-Bogatyreva zajęła drugie miejsce. Lidia Jakowlewa wywalczyła trzy srebrne medale, a w rywalizacji ze wstążką uplasowała się tuż za podium.

Zmagania olimpijskie w gimnastyce artystycznej tradycyjnie odbędą się pod sam koniec igrzysk. Indywidualistki powalczą o medale w wieloboju w dniach 6-8 sierpnia 2021r. Do rywalizacji przystąpi 26 zawodniczek.