Serie A: AS Roma górą w Derbach Rzymu!
Alexdevil/ Wikimedia commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 15.05.2021, 22:38

Spotkanie 37. kolejki włoskiej Serie A, a przede wszystkim 176. Derby della Capitale pomiędzy AS Romą a SS Lazio zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Po bramkach Mkhitaryana oraz Pedro padł wynik 2:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość dobrze. Przed tym meczem „Biancocelesti” znajdowali się na szóstej lokacie z 67 punktami na koncie. Zawodnicy „Giallorossich” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 59 „oczek”. Mecz ten był więc bardzo istotny dla obu zespołów w kontekście ich walki o udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Lazio triumfowało 3:0 i również w rewanżu wydawało się być delikatnym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Paulo Fonsece zabrakło: Riccardo Calafioriego, Amadou Diawary, Jordana Veretouta, Nicolo Zaniolo, Chrisa Smallinga, Pau Lopeza, Leonardo Spinazzoli, czy Carlesa Pereza. Simone Inzaghi nie mógł za to wystawić do rywalizacji Mateo Musacchio.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, chociaż to Lazio miało delikatną przewagę i więcej dogodnych okazji na gola. Bramkę zdobyli jednak gospodarze. W 42. minucie krótkie dośrodkowanie Edina Dzeko celnym strzałem wykończył Henrik Mkhitaryan.

Drugie 45 minut również było wyrównane, chociaż teraz to Roma miał większą inicjatywę i była zdecydowanie bliżej podwyższenia wyniku meczu. Udało się to im w 78. minucie. Pedro, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry popisał się fenomenalną indywidulaną akcją, okiwał kilku przeciwników i ładnym, plasowanym uderzeniem pokonał Pepe Reinę i podwyższył wynik rywalizacji na 2:0.

Wynik ten spowodował, że Lazio utraciło już nawet matematyczne szanse na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Dla Romy zwycięstwo to przybliża ich znacząco do zapewnienia sobie gry w kwalifikacjach Europa Conference League.

AS Roma – SS Lazio 2:0 (1:0)

Bramki: 42’ Mkhitaryan, 78’ Pedro

Roma: Fuzato – Peres (46’ Santon), Ibanez (38’ Kumbulla), Mancini, Karsdorp – Darboe, Cristante – El Shaarawy (72’ Pedro), Pellegrini (72’ Villar), Mkhitaryan – Dzeko (89’ Mayoral)

Lazio: Reina – Radu (73’ Caicedo), Acerbi, Marusić (73’ Fares) – Lulić (59’ Luiz Felipe), Alberto, Leiva, Milinković-Savić (85’ Akpa Akpro), Lazzari – Immobile, Muriqi (59’ Pereira)

Żółte kartki: 16’ Peres, 47’ Santon – 23’ Acerbi

Czerwone kartki: 88’ Acerbi

Sędzia: Luca J. Pairetto