NBA: kluczowe zwycięstwa Knicks oraz Lakers
All-Pro Reels/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 16.05.2021, 09:50

Przedostatnia noc sezonu regularnego przyniosła nam ledwie sześć spotkań. Niektóre z nich miały jednak bardzo ważne znaczenie, dla rozstawienia w play-offach, jak chociażby starcia w Nowym Jorku czy Indianapolis.

Indiana Pacers - Los Angeles Lakers

Kluczowe spotkanie dla obu ekip miało miejsce w Indianapolis, gdzie Pacers podejmowali Lakersów. Gospodarze potrzebowali zwycięstwa, by zachować szansę na miejsce w top 8 konferencji, co dałoby im większe szanse na wejście do play-offów. Z kolei Jeziorowcy potrzebowali wygranej, która pozwoliłaby im zachować szansę na uniknięcie play-inów. Na tak ważne spotkanie do składu Lakers powrócił LeBron James, który wspólnie z kolegami z drużyny w pełni kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Przyjezdni przegrywali w tym meczu łącznie przez 11 sekund, a miało to miejsce na samym początku pierwszej kwarty. W pozostałych minutach Anthony Davis (28pkt, 10zb, 5as) oraz LeBron (24pkt, 7zb, 8as) nie dali Pacers najmniejszych szans i zapewnili organizacji zwycięstwo 122:115. Jeżeli Lakers pokonają tej nocy Pelicans, to w przypadku porażki Blazers z Nuggets awansują na 6. miejsce Konferencji Zachodniej.

New York Knicks - Charlotte Hornets

Bardzo ważne dla rozstawienia spotkanie miało również miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmowali Charlotte Hornets. Gospodarze od samego początku w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i wydawało się siedemnastopunktowa przewaga w połowie trzeciej kwarty, jest wystarczającą zaliczką, do zapisania zwycięstwa na swoim koncie. Hornets rzucili się jednak do odrabiania strat i dzięki świetnej grze Milesa Bridgesa (30pkt, 5zb, 4as) oraz Devonte Grahama (25pkt, 8as) zdołali doprowadzić do dogrywki. W niej Knicks odzyskali swoje prowadzenie i ostatecznie wygrali bardzo ważne spotkanie 118:109, a najlepszym zawodnikiem spotkania był raz jeszcze Julius Randle (33pkt, 10zb, 13as). Zwycięstwo pozwoliło Knicksom utrzymać 4. miejsce na wschodzie. Z kolei porażka dla Hornets oznacza, że mecz przeciwko Washington Wizards zdecyduje, która drużyna zajmie siódme miejsce w Konferencji Zachodniej i zmierzy się w play-inach z Boston Celtics. Przegrany zagra natomiast z Indianą Pacers.

Komplet wyników minionej nocy:

Brooklyn Nets - Chicago Bulls 105:91 (28:29, 33:22, 18:20, 26:20)

Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 115:122 (28:36, 28:28, 32:32, 27:26)

New York Knicks - Charlotte Hornets 118:109 (36:27, 27:27, 26:32, 15:18, 14:5 OT)

Minnesota Timberwolves - Boston Celtics 108:124 (26:37, 21:29, 27:23, 34:35)

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 103:140 (17:34, 30:34, 23:41, 33:31)

Milwaukee Bucks - Miami Heat 122:108 (44:28, 26:23, 29:30, 23:27)