Fortuna 1 Liga: remis pomiędzy Widzewem Łódź a Bruk-Betem Termalicą Nieciecza

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.05.2021, 15:03

Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Gole zdobywali Marek Hanousek i Adam Radwański. Spotkanie było przyjemne dla oka, co mogło być efektem obecności kibiców na trybunach.

W Łodzi nie zabrakło emocji. Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. W 12 minucie do siatki trafił Marek Hanousek. Początkowo sędzia liniowy pokazał spalonego. Po konsultacji z Dominikiem Sulikowskim postanowili uznać bramkę. "Słoniki" szybko mogły doprowadzić do wyrównania, ale Piotr Wlazło uderzył w słupek. W kolejnych minutach dwukrotnie goście domagali się rzutów karnych po zagraniach ręką defensorów Widzewa. Gwizdek arbitra w obu przypadkach milczał. Aktywny tego dnia Hanousek szukał dubletu i oddał silny strzał z dystansu zakończony efektowną obroną Tomasza Loski.

Na drugą część gry trener Mariusz Lewandowski desygnował trzech nowych zawodników, którzy ożywili poczynania gości. W 57. minucie rezultat meczu zmienił się na remisowy, za sprawą idealnej centry Marcina Grabowskiego i skutecznego wykończenia Adama Radwańskiego. Były Widzewiak w kolejnych minutach był bliski zdobycia kolejnych goli. W ostatnim kwadransie ponownie do głosu doszli gospodarze. Dwukrotnie jednak znakomicie bronił Loska. Najpierw próbował Hanousek, a kilka minut później w sytuacji sam na sam zatrzymał Robaka. Remisowy wynik utrzymał się do końca spotkania.

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

Bramki: 12' Hanousek - 58' Radwański

Widzew: Wrąbel - Becht (90' Czubak), Tanżyna, Nowak, Stępiński (80' Kosakiewicz) - Michalski, Mucha (80' Caique), Hanousek, Ameyaw, Kun (71' Samiec-Talar - Tomczyk (80' Robak)

Bruk-Bet: Loska - Wasielewski (46' Grzybek), Biedrzycki, Wlazło, Grabowski - Bezpalec, Hubinek, Bonecki (46' Stefanik), Radwański - Gergel, Śpiewak (46' Zeman)

Żółte kartki: 4' Becht, 67' Stępiński, 82' Ameyaw, 84' Tanżyna - 11' Biedrzycki, 19' Wasielewski, 62' Bezpalec, 90+2' Grzybek

Sędzia: Dominik Sulikowski