Hokej na lodzie: Polska pokonuje Ukrainę w pierwszym meczu w Lublanie
Paweł Bialic/PZHL/materiały prasowe PZHL

• Data publikacji: 16.05.2021, 15:15

Po perturbacjach związanych z problemami logistycznymi ukraińskiej kadry, biało-czerwoni finalnie rozpoczęli zmagania w turnieju Beat Covid-19, rozgrywanym w Słowenii. Pierwszymi rywalami Polaków byli właśnie sąsiedzi ze wschodu, zajmujący 26. pozycję w rankingu światowym IIHF.

Spotkanie rozpoczęło się dla Polaków szczęśliwie, bo już dwie minuty po pierwszym gwizdku arbitra bramkę zdobył Christian Mroczkowski. Pierwsza tercja meczu nie porywała, a tempo było dosyć senne.

W czwartej minucie drugiej odsłony Polacy szybko wykorzystali grę w przewadze – po świetnej wymianie podań pomiędzy Kamilem Górnym a Pawłem Zygmuntem na 2:0 podwyższył Aron Chmielewski. W 13. minucie Ukraińcy zdobyli gola kontaktowego, a na listę strzelców wpisał się Andrei Deniskin. Polscy hokeiści grali jednak konsekwentnie i cztery minuty później zdobyli trzeciego gola, a do siatki trafił Szymon Marzec.

Ostatnia tercja meczu nie rozpoczęła się po myśli polskich hokeistów – po wykluczeniu na dwie minuty Marcina Horzelskiego rywale wykorzystali grę w przewadze i zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Bogdana Stupaka. Po trafieniu drużyny ukraińskiej na lodzie zrobiło się nieco nerwowo, co niestety przyniosło przykre konsekwencje, bo w 12. minucie Ukraińcy doprowadzili do wyrównania po trafieniu Andreia Mikhnova.

Po remisie w regulaminowym czasie gry doszło do dogrywki, którą w drugiej minucie rozstrzygnął Mateusz Bryk, dając zwycięstwo reprezentacji Polski.

Polska – Ukraina 4:3 (1:0, 2:1, 0:2, 1:0) po dogrywce

Bramki: 2’ Mroczkowski, 24’ Chmielewski, 37’ Marzec, 62’ Bryk – 13’ Deniskin, 44’ Stupak, 52’ Mikhnov