CS:GO - ESL Mistrzostwa Polski: x-kom AGO z tytułem mistrza Polski!
ESL | Adam Lakomy

• Data publikacji: 16.05.2021, 19:36

Drużyna x-kom AGO zwyciężyła w ESL Mistrzostwach Polski w grze CS:GO. W finale "Jastrzębie" pokonały 2:0 Honoris. Poza tytułem mistrza Polski AGO wygrało również 25 tysięcy złotych oraz wywalczyło miejsce w międzynarodowych rozgrywkach ESL National Championships Global Playoff Spring 2021.

Po kilku tygodniach rywalizacji w końcu poznaliśmy mistrza Polski w grze Counter-Strike: Global Offensive. W fazie ligowej rywalizowało łącznie 10 drużyn, a 8 z nich uzyskało awans do fazy Play-Off. W niej najlepiej poradzili sobie gracze Honoris oraz x-kom AGO, którzy zmierzyli się ze sobą w wielkim finale.

Pierwszą mapą finałowego starcia było de_Inferno. Kibice zgromadzeni przed odbiornikami byli świadkami ogromnych emocji oraz wielu zwrotów akcji. Mimo że AGO zdołało wygrać rundę pistoletową, to właśnie Honoris jako pierwsze potrafiło odskoczyć rywalowi na kilka punktów. W pewnym momencie TaZ i spółka prowadzili nawet 9:3, jednak chwili nieuwagi w szeregach Honoris spowodowała, że AGO potrafiło wygrać rundę z niepełnym ekwipunkiem, a następnie jeszcze dwie kolejne. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Honoris. Po zmianie stron "Jastrzębie" kontynuowały dobrą grę, aż ostatecznie doprowadziły do wyrównania 10:10. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a z niej zwycięsko wyszli gracze x-kom AGO, którzy tym samym przypisali pierwszą mapę na swoje konto.

Po krótkiej przerwie obie drużyny wróciły na serwer, tym razem zmierzyły się na mapie de_Nuke. Rozgrywka na tej planszy nie była aż tak zacięta jak na inferno. Runda pistoletowa padła łupem Honoris, jednakże to gracze x-kom AGO przejęli inicjatywę w pierwszej połowie spotkania. Ostatecznie pierwsza połowa drugiej mapy została łatwo wygrana przez AGO wynikiem 12:3. Po zmianie stron zawodnicy Honoris zdołali wygrać jeszcze 3 rundy, jednak "Jastrzębie" szybko doszły do głosu i zakończyły drugą mapę wynikiem 16:6.

Tym samym tytuł Mistrza Polski po krótkiej przerwie ponownie trafia w ręce graczy x-kom AGO! Dzięki temu "Jastrzębie" zainkasowały na swoje konto 25 tysięcy złotych. Ponadto x-kom AGO będzie reprezentowało nasz kraj w rozgrywkach ESL National Championships Global Playoff Spring 2021, w których udział weźmie osiem drużyn z Europy i powalczą one o awans na IEM Cologne 2021 oraz o przepustkę na IEM Summer 2021.