PKO Ekstraklasa: skromna wygrana Legii. Podbeskidzie ze spadkiem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.05.2021, 19:50

Legia Warszawa wygrała 1:0 przy Łazienkowskiej z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedynego gola zdobył Rafa Lopes. "Górale" po rocznym pobycie pożegnali się z Ekstraklasą.

Początek meczu był lepszy w wykonaniu gości. Stworzyli oni sobie dwie dobre sytuacje. Najpierw wyłożoną piłkę przez Petera Wilsona, przejął Marko Roginić. Strzał Chorwata został zablokowany przez Artura Jędrzejczyka, który tym samym uratował swój zespół przed utratą bramki. Kilka chwil później z daleka uderzył Marco Tulio. Jego próba była minimalnie niecelna. Z czasem mistrzowie Polski złapali właściwy rytm i postawili Bielszczan w głębokiej defensywie. Pierwszą okazję mieli Bartosz Kapustka do spółki z Rafą Lopesem. Strzał Polaka wybronił Michal Pesković, a w późniejszej sytuacji Portugalczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 20. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Filip Mladenović. Serb jednak także spudłował. Cztery minuty później wrzutkę Josipa Juranovicia wykorzystał Lopes. Prowadzenie podwyższyć mógł Kapustka. Pomocnik obił poprzeczkę.

Druga połowa była uboższa w groźne sytuacje. Trener Robert Kasperczyk starał się pobudzić piłkarzy, dokonując zmian personalnych. Czesław Michniewicz postawił na sentymentalne roszady. Na starcie drugiej części gry w bramce Artura Boruca zmienił żegnający się z piłkarską karierą, Radosław Cierzniak. Ostatnie występy zaliczyli również Igor Lewczuk i Marko Vesović. Ponadto nieznana była nadal przyszłość Pawła Wszołka. Najlepsze szanse na zmiany wyniku były po uderzeniach Tulio i Rzuchowskiego. Na kilka minut przed końcem sędzia Bartosz Frankowski musiał przerwać mecz z powodu ograniczonej widoczności, którą spowodowały odpalone race. Podbeskidziu nie udało się wyrównać, a dodatkowo strzelony w końcówce gol przez Jonathana De Amo dał remis mielczanom. Drużyna spod Klimczoka po roku żegna się z Ekstraklasą.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Bramka: 24' Lopes

Legia: Boruc (47' Cierzniak) - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia (58' Wszołek) - Juranović (64' Lewczuk), Martins, Kapustka, Mladenović (64' Vesović) - Skibicki (58' Kisiel), Lopes, Muci

Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Rundić, Janicki - Niepsuj (61' Biliński), Bieroński (46' Sitek), Tulio, Mamić (68' Miakuszko) - Wilson (46' Rzuchowski), Roginić (68' Danielak), Hora

Sędzia: Bartosz Frankowski