Koszykówka - 1. liga: wysokie zwycięstwo Czarnych. O awansie do ekstraklasy zadecyduje piąty mecz

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 16.05.2021, 20:30

Grupa-Sierleccy Czarni Słupsk wysoko pokonała Górnik Trans.eu Wałbrzych w czwartym meczu finału 1. ligi i o awansie do ekstraklasy zadecyduje piąty mecz. Słupszczan do zwycięstwa poprowadził Dawid Słupiński, który zanotował na swoim koncie 17 punktów i 12 zbiórek.

Piąty mecz finału 1. ligi był bardzo jednostronny już od pierwszej kwarty spotkania. Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk miała nóż na gardle po tym jak dzień wcześniej Górnik objął prowadzenie w serii i podopieczni Mantasa Cesnauskisa wzięli się do roboty od pierwszych minut spotkania. Drużyna ze Słupska bardzo agresywnie atakowała kosz i wymuszała faule, a aktywny od początku starcia był rozgrywający gości Adrian Kordalski (11 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst) i Czarni wygrali pierwszą kwartę 26:13.

W drugiej kwarcie z kolei pod koszem dzielił i rządził Dawid Słupiński, a kilkoma dobrymi akcjami popisywał się Damian Pieloch (14 oczek, 9 zbiórek) i gracze Cesnauskisa do przerwy prowadzili już 21 punktami. W drugie połowie wałbrzyszanie zaliczali pojedyncze zrywy, ale to zdecydowanie było za mało na graczy ze Słupska. Czarni kontrolowali wydarzenia na parkiecie w drugiej połowie i dowieźli ponad 20-punktowe prowadzenie do końca.

Górnik zagrał zupełnie poniżej oczekiwań. Żaden z graczy gospodarzy nie przekroczył liczby 10 punktów, a ich skuteczności za trzy punkty i z linii rzutów wolnych były bardzo niskie. Do tego wałbrzyszanie znacznie przegrali walkę na zbiórce i to wszystko złożyło się na wysoką porażkę. O awansie do ekstraklasy zadecyduje teraz piąty mecz w Słupsku, który odbędzie się 22 maja.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 52:76 (13:26, 14:21, 15:17, 10:12) 2:2 w serii

Górnik: Koperski 9, Wróbel 8, Bojanowski 8, Zywert 8, Cechniak 6, Jakóbczyk 6, Durski 5, Ratajczak 2

Czarni: Słupiński 17, Pieloch 14, Śmigielski 14, Kordalski 11, Pabian 8, Musiał 6, Kurpisz 4, Kulikowski 2