Fortuna 1 Liga: Radomiak gromi i przerywa passę Sandecji!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 16.05.2021, 21:05

Spotkanie 30. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Radomiakiem Radom a Sandecją Nowy Sącz zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po dwóch bramkach Sokoła i trafieniu Leandro triumfowali oni 3:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie dość różnie. Przed tym meczem „Zieloni” znajdowali się na trzeciej lokacie z 53 punktami na koncie. Zawodnicy „Biało-Czarnych” byli zaś na jedenastej pozycji z dorobkiem 40 „oczek”, jednak nie przegrali oni już od siedemnastu potyczek i ciągle utrzymują dość spore szanse na baraże. Mecz ten był więc bardzo istotny dla obu zespołów w kontekście ich walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 1:1, jednak w rewanżu to radomianie wydawali się być faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Już od samego początku to radomianie mieli przewagę i chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Udało im się to w 23. minucie, kiedy to Dominik Sokół wykorzystał spory błąd Dawida Pietrzkiewicza i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, bowiem już w 50. minucie Leandro wykorzystał rzut karny i podwyższył wynik rywalizacji. Nowosądeczanie nie otrząsnęli się po utracie bramki, a chwilkę później przegrywali już 3:0. Drugą bramkę zdobył Sokół, który ponownie wykorzystał błąd przeciwnika. W kolejnych minutach rywalizacja się już uspokoiła. Radomiak w pełni kontrolował grę, zaś Sandecja nie miała już mocy by zdobyć kontaktową bramkę. Ostatecznie mecz ten zakończył się wynikiem 3:0 dla radomian.

Wynik ten spowodował, że Radomiak nie traci dystansu do GKS-u Tychy i ciągle dzielnie walczy o bezpośredni awans do wyższej ligi. Dla Sandecji porażka ta praktycznie oznacza stratę jakichkolwiek szans na baraże o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Radomiak Radom – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)

Bramki: 23’ Sokół, 51’ Leandro(k.), 52’ Sokół

Radomiak: Kochalski – Abramowicz, Cichocki, Bodzioch, Jakubik (75’ Mikita) – Nascimento, Karwot – Kozak (84’ Banasiak), Gąska, Leandro (60’ Fortes) – Sokół (84’ Bogusz)

Sandecja: Pietrzkiewicz – Dziwniel, Boczek, Piter-Bućko (68’ Kuźma), Danek – Hajda, Walski (76’ Ella) – Ogorzały, Kasprzak (58’ Żołądź), Chmiel (69’ Małkowski) – Błanik (59’ Prochownik)

Żółte kartki: 18’ Cichocki – 6’ Boczek, 15’ Piter-Bućko, 24’ Błanik, 47’ Walski

Sędzia: Wojciech Myć