Tenis – ATP Rzym: dziesiąty tytuł Nadala

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 16.05.2021, 21:00

Rafael Nadal po raz dziesiąty sięgnął po tytuł w Italian Open. Hiszpan nie pozwolił Novakowi Djokoviciowi zrewanżować się za finał ubiegłorocznego Roland Garros. Po długim trzysetowym meczu tenisista z Majorki był górą.

Poprzednie starcie Rafaela Nadala z Novakiem Djokoviciem miało miejsce w październiku w Paryżu. Wtedy to Hiszpan bardzo pewnie pokonał Serba w finale Roland Garros. W niedzielę zwycięstwo nie przyszło tak łatwo. Mecz lepiej zaczął nawet tenisista z Bałkanów, który szybko zdobył przewagę przełamania. Król kortów ziemnych opanował jednak sytuację i ostatecznie wygrał trwającą aż 74 minuty pierwszą partię 7:5. Kosztowało go to wiele sił, z czego skorzystał w drugim secie Djoković. Oddał tenisiście z Manacor tylko jednego gema, choć wynik tej części meczu nie do końca oddaje jej przebieg. W większości gemów gra toczyła się "na przewagi".

U lidera rankingu ATP oznaki zmęczenia po morderczych ćwierćfinale z Tsitsipasem i półfinale z Sonego pojawiły się w decydującej partii. Po tym jak nie udało mu się zdobyć przewagi przełamania w piątym gemie, wyraźnie uszło z niego powietrze. Z trudem wygrał jeszcze jednego gema i po 2 godzinach i 48 minutach gry musiał uznać wyższość Nadala.

Rafael Nadal (ESP) [2] – Novak Djoković (SRB) [1] 7:5, 1:6, 6:3