Fortuna 1 Liga: ŁKS górą w rollercoasterze w Niepołomicach
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.05.2021, 21:48

ŁKS Łódź pokonał w wyjazdowym meczu Puszczę Niepołomice 3:2. Bohaterami łodzian okazali się zdobywcy bramek (Ricardinho, Sekulski, Wolski), a także Pirulo, który zaliczył dwie asysty. W obu spotkaniach pomiędzy tymi drużynami padło w tym sezonie aż trzynaście goli.

Pierwsza połowa w Niepołomicach nie należała do ciekawych. Najgroźniej było po strzale Radionova z 22. minuty, który został w ostatniej chwili zablokowany. Decydujące dla losów pierwszych czterdziestu pięciu minut było dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym w 34. minucie Michał Czarny wyprowadził Puszczę na prowadzenie.

W drugiej odsłonie doczekaliśmy się konkretów ze strony gości. Błyskawicznie po wznowieniu wyrównał Ricardinho. Gospodarze powinni ponownie wygrywać po akcji z 54. minuty, kiedy to Radionov miał "setkę", a uderzył na tyle nieudolnie, że Maciej Wolski wybił futbolówkę z linii bramkowej. Wszystko, co najciekawsze miało miejsce pomiędzy 68. a 72. minutą. Najpierw precyzyjną próbą z daleka bramkarza pokonał Łukasz Sekulski. Chwilę później kapitalnym strzałem do remisu doprowadził Mateusz Wyjadłowski. Rollercoaster w Niepołomicach trwał. Zaraz po wznowieniu idealnie z powietrza, pod poprzeczkę uderzył Maciej Wolski. Zanosiło się na powtórkę meczu z rundy jesiennej, który zakończył się wynikiem 4:4. Po trzech szybko strzelonych golach tempo spotkania spadło.  W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Dawid Wolak. Młody gracz, jednak fatalnie skiksował. ŁKS zdobył cenne trzy punkty i wyprzedził Górnika Łęczna i  umocnił się w strefie barażowej.

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź: 2:3 (1:0)

Bramki: 33' Czarny, 70' Wyjadłowski- 46' Ricardinho, 68' Sekulski, 72' Wolski

Puszcza: Górski - Pieczek, Czarny, Hladik, Mikołajczyk - Mucha (65' Wyjadłowski), Uwakwe (90' Belski), Rakoczy (88' Wolak), Cichoń, Knap (88' Stokłosa) - Radionov (65' Kobusiński)

ŁKS: Arndt - Wolski, Moros, Dąbrowski, Marciniak - Sajdak, Pirulo, Dominguez (59' Sekulski), Trąbka, Nawotka (65' Dankowski) - Ricardinho (81' Srnić)

Żółte kartki: 45+1' Uwakwe - 42' Wolski, 65' Sajdak, 82' Moros, 90+2' Marciniak

Sędzia: Wojciech Krztoń