Ligue 1: PSG gromi i zbliża się do Lille!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 16.05.2021, 22:51

Spotkanie 37. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Paris Saint-Germain FC a Stade de Reims zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trafieniach Neymara, Mbappe, Marquinhosa i Keana padł wynik 4:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Paryżanie” znajdowali się na drugiej lokacie z 76 punktami na koncie. Zawodnicy „Remois” byli zaś na trzynastej pozycji z dorobkiem 42 „oczek. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie PSG triumfowało 2:0 i również w rewanżu wydawało się być zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Davida Guiona zabrakło Valona Berishy, Yehvanna Dioufa, czy Diona Lopy’ego. Mauricio Pochettino nie mógł za to wystawić do rywalizacji Juana Bernata, Presnela Kimpembe’a, Layvina Kurzawy oraz Marco Verrattiego.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla paryżan, bowiem już  w 11. minucie Yunis Abdelhamid zagrał piłkę ręka w polu karnym, a jedenastkę pewnie na gola zamienił niezawodny Neymar. Czternaście minut później PSG prowadziło już 2:0. Kylian Mbappe pewnie wbił futbolówkę do bramki z dość bliskiej odległości. Kolejne minuty to niesłabnąca dominacja gospodarzy.

Od początku drugich 45 minut obraz gry ani trochę nie uległ zmianie. Paryżanie atakowali, a goście często dość rozpaczliwie się bronili. Kolejna bramka wydawała się być jedynie kwestią czasu. I tak właśnie się stało. W 68. minucie Neymar dośrodkował z rzutu rożnego, a Predraga Rajkovicia strzałem głową pokonał Marquinhos. W samej końcówce w 90. minucie Moise Kean zdobył jeszcze czwartą bramkę dla swojej drużyny i właśnie wynikiem 4:0 dla PSG zakończyła się ta rywalizacja.

Wynik ten spowodował, że PSG dalej ma szanse na mistrzostwo i nawet zmniejszyło stratę do Lille do jednego „oczka”, chociaż w ostatniej kolejce sami muszą wygrać, a na dodatek liczyć na potknięcie rywali. Dla Reims porażka ta nie oznacza praktycznie nic szczególnego, bowiem i tak utrzymali oni w tabeli dotychczasową lokatę.

Paris Saint-Germain FC – Stade de Reims 4:0 (2:0)

Bramki: 13’ Neymar(k.), 24’ Mbappe, 68’ Marquinhos, 90’ Kean

PSG: Navas – Bakker, Kehrer, Marquinhos, Dagba (86’ Pembele) – Danilo (77’ Paredes), Herrera – Draxler (40’ Rafinha), Neymar, Di Maria (77’ Sarabia) – Mbappe (77’ Kean)

Reims: Rajković – Konan, Abdelhamid, Faes, Foket – Cassama – Cafaro (56’ Zeneli), Chavalerin, Munetsi, Mbuku (84’ Kutesa) – Dia (73’ Toure)

Czerwone kartki: 11’ Abdelhamid

Sędzia: Clement Turpin