Hokej na lodzie: niewykorzystane szanse. Austria pokonuje Polskę
spfoto.de

• Data publikacji: 17.05.2021, 15:24

Po wczorajszym zwycięstwie nad reprezentacją Ukrainy w ramach turnieju Beat Covid-19, polscy hokeiści mierzyli się z notowaną na 17. miejscu w rankingu IIHF Austrią, która była w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem. Turniej rozgrywany w Słowenii jest sprawdzianem generalnym przed ostatnią rundą eliminacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli biało-czerwonych, bo już po pięciu minutach gry John Murray wyciągał krążek z siatki, a gola dla reprezentacji Austrii zdobył Marco Richter. W 10. minucie meczu w świetnym stylu krążek przejął Patryk Krężołek, zagrał do Pawła Zygmunta, który precyzyjnym strzałem pokonał Bernharda Starkbauma doprowadzając do wyrównania.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony Austriacy ponownie objęli prowadzenie, a grę w przewadze wykorzystał Tim Harnisch.

Biało-czerwoni nie poddawali się i próbowali doprowadzić do wyrównania, co udało się w 18. minucie drugiej tercji, kiedy krążek do bramki doświadczonego Starkbauma skierował obrońca JKH GKS, Arkadiusz Kostek.

Trzecia odsłona była bardzo intensywna, a w ostatnich minutach Polacy mogli wykorzystać przewagę jednego zawodnika. Niestety, reprezentacja Austrii zdołała strzelić zwycięską bramkę, grając jednego zawodnika mniej, a Johna Murraya pokonał  Mario Huber.

Biało-czerwoni prezentowali solidny hokej, a momentami wchodzili na dużo wyższy poziom gry, jednak ostatecznie zabrakło konsekwencji i szczęścia przy niewykorzystanych sytuacjach. Spotkanie na pewno pozostawi u polskich hokeistów niedosyt, bowiem można było w tym meczu powalczyć o więcej, choć woli walki i determinacji podopiecznym Roberta Kalabera odmówić nie można. Już jutro nadejdzie szansa na rehabilitację - Polacy o godz. 16:30 zmierzą się z Francją.

Austria – Polska 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Bramki: 5’ Richter, 18’ Harnisch, 58’ Huber – 10’ Zygmunt, 38’ Kostek