Koszykówka 3x3: Hiszpania wygrywa turniej w Szwajcarii, Polki na drugim miejscu
Sebasports

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 17.05.2021, 15:49

Reprezentacja kobiet Hiszpanii wygrała pierwszy przystanek FIBA 3x3 Women's Series w sezonie 2021 w szwajcarskim Mies w dniach 15-16 maja 2021 roku. Hiszpanki pokonały w finale reprezentantki Polski 19:17.

Hiszpanki przeszły przez turniej w Mies jak burza wygrywając wszystkie pięć spotkań, a przewodziła im Sandra Ygueravide, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji strzelców całego turnieju i otrzymała trofeum MVP z rąk prezydenta szwajcarskiej koszykówki Giancarlo Sergiego. Na przestrzeni całego turnieju fantastycznie zaprezentowała się także Anna Pawłowska, która w swoim pierwszym występie w Women's Series została najlepszym strzelcem turnieju. 25-letnia zawodniczka zdobyła 32 punkty w 6 meczach.

Reprezentantki Polski również mają za sobą świetny turniej. Dzięki dwóm zwycięstwom na początku turnieju ze Szwajcarią i Mongolią Polkom udało się awansować do ćwierćfinału. Porażka z Rosjankami sprawiła jednak, że Biało-Czerwone awansowały z trzeciego miejsca. Polki rozprawiły się jednak z Holenderkami 16:15 po ciężkiej batalii w ćwierćfinale, a następnie znów pokonały Szwajcarki 16:12, i zameldowały się w finale turnieju. W decydującym meczu nasze reprezentantki również świetnie zaczęły i w pewnym momencie prowadziły nawet 7:2, jednak z każdą minutą opadały z sił i Hiszpanki przejmowały inicjatywę. Po zaciętej końcówce to ekipa z Półwyspu Iberyjskiego triumfowała 19:17 i to do nich powędrowała główna nagroda, czyli czek na 6,000 USD.

W najbliższy weekend w Voiron, we Francji odbędzie się następny przystanek FIBA 3x3 Women's Series. Dla Polski i wielu innych uczestniczących drużyn, te dwa wydarzenia są głównym etapem przygotowań do Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego FIBA 3x3, który odbędzie się w Grazu, w Austrii w dniach 26-30 maja.