Tenis - ATP Lyon: zwycięstwo Majchrzaka w 1. rundzie
sirobi 2018

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 18.05.2021, 12:57

Kamil Majchrzak zwyciężył w meczu pierwszej rundy podczas turnieju ATP 250 rozgrywanym w Lyonie. Polak w dwóch setach uporał się z Portugalczykiem Joao Sousą. Dla 25-latka było to pierwsze zwycięstwo w drabince głównej zawodów rangi ATP od 1 lutego.

W spotkaniu kwalifikantów, od samego początku swoje warunki postawił Kamil Majchrzak. 25-latek wygrał pierwsze trzy gemy serwisowe bez straty punktu, a w gemie numer sześć przełamał swojego przeciwnika. Polak w kolejnej części pierwszego seta kontynuował swoją skuteczną grę przy swoich podaniach i ostatecznie zakończył partię wynikiem 6:3, na swoją korzyść.

Początek drugiej odsłony meczu należał do Joao Sousy. Portugalczyk objął prowadzenie 2:0, ale nie zdołał utrzymać prowadzenia na długo. Majchrzak wygrał osiem piłek z rzędu, co spowodowało wyrównanie stanu drugiego seta. W kolejnej fazie tej partii, karty rozdawali serwujący, którzy bez problemu utrzymywali swoje podania. Kolejne break pointy, a zarazem piłki setowe pojawiły się przy serwisie młodszego w tej rywalizacji. Polak wyszedł obronną ręką w tej rozgrywce, a w kolejnym gemie serwisowym ponownie obronił dwie piłki setowe.

Ostatecznie o triumf w drugim secie tenisiści walczyli w rozgrywce tie-breakowej. Trzynasty gem w tej odsłonie meczu miał bardzo wyrównany charakter. Najpierw na prowadzeniu był Polak, by po chwili bardziej doświadczony na korcie przejął przodownictwo. W kolejnej części Majchrzak nie wykorzystał trzech piłek meczowych, ale finalnie za czwartym podejściem 25-latkowi udało się zakończyć ten pojedynek.

Dla Kamila Majchrzaka było to pierwsze zwycięstwo w drabince głównej w zawodach rangi ATP od 1 lutego. Kolejnym rywalem Polaka będzie lepszy z pary Benjamin Bonzi - Karen Chaczanow.

Kamil Majchrzak (POL)[Q] - Joao Sousa (POR)[Q] - 6:3, 7:6(8)