Tenis - WTA Belgrad: porażka Piter w 1. rundzie debla

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 18.05.2021, 13:55

W rozgrywanym w Belgradzie turnieju WTA we wtorek w rozgrywkach deblowych zaprezentowała się Katarzyna Piter. Polka w parze ze Szwedką Cornelią Emily Lister mierzyły się rosyjskim duetem Natela Dalamidze/Irina Chromaczowa. Przygoda polsko-szwedzkiej pary na serbskiej mączce nie potrwała zbyt długo, bowiem już w pierwszym meczu musiały one uznać wyższość Rosjanek, przegrywając 6:7(7) 3:6.

Pierwszy set wtorkowego spotkania Polka i Szwedka rozpoczęły od odebrania serwisu rywalek, które po chwili zrewanżowały się im tym samym. Seria przełamań trwała do stanu 2:2, a utrzymane później podanie przez duet Rosjanek pozwolił im wypracować lekką przewagę. Od szóstego gema panie kontynuowały festiwal przełamań, który do końcowego zwycięstwa w tej partii zbliżał prowadzącą 3:5 parę Dzalamidze/Chromaczowa. Piter i Lister zapisały jednak na swoim koncie dwie kolejne odsłony, doprowadzając do remisu i zachowując swoje szanse, a utrzymane później podania przez oba deble oznaczały decydujący tiebreak. W nim, po wyrównanej walce, lepsze okazały się rosyjskie tenisistki, wygrywając 7-9 i wychodząc na prowadzenie 0:1 w meczu.

Rozpędzone Rosjanki już na początek drugiej partii zdołały odebrać podanie swoim rywalkom, a broniąc po chwili swój serwis wyjść na prowadzenie 0:2. Dalszy przebieg seta był jednak zupełnie inny niż w pierwszej odsłonie, a kolejne gemy na swoim koncie zapisywały duety podające. Z punktu widzenia polsko-szwedzkiego duetu była to niekorzystna sytuacja, a kolejne przełamanie ich podania otwierało przed Dzalamidze i Chromaczową szansę na zamknięcie spotkania przy prowadzeniu 2:5 i własnym serwisie. Choć Piter i Lister zdołały zanotować przełamanie powrotne, rywalki po chwili ponownie wygrały gema przy ich podaniu, zapisując seta na swoją korzyść wynikiem 3:6, by zwyciężyć całe spotkanie 0:2.

Katarzyna Piter/Cornelia Emily Lister (POL/SWE) - Natela Dzalamidze/Irina Chromaczowa (RUS/RUS) 6:7(7) 3:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.